Prognoza pogody na jesień i zimę 2015/2016

Marzec będzie zmienny
Wrzesień będzie miesiącem dość zmiennym, jeśli chodzi o temperaturę. Ta w sumie kształtować się będzie na poziomie normy. Jeśli chodzi o opady to na przeważającym obszarze będzie nieco bardziej sucho niż być powinno, ale nie można wykluczyć kilku regionów, gdzie będzie wilgotno. Najbardziej sucho ma być w drugiej dekadzie miesiąca i wtedy też najczęściej temperatury przekroczą w cieniu 25 stopni. Z kolei pierwsza dekada może przynieść dni z temperaturami na poziomie tylko ok. 15 stopni, będzie też padać i wiać, zaś trzecia dekada zapowiada się umiarkowanie ciepła z temperaturami na poziomie 16-25 stopni.
Październik ze śniegiem i babim latem
Październik będzie się różnił od dwóch poprzednich – tzn. nie spodziewamy się tak stabilnej pogody, z długimi okresami wysokich temperatur. Te co prawda mogą się zdarzać (w pierwszej połowie miesiąca w czasie pojedynczych dni słupki rtęci sięgną, a nawet przekroczą 25 stopni), ale nie zabraknie też chłodniejszych dni i pierwszych nocnych przymrozków do -5 stopni. W drugiej połowie października możliwe jest pierwsze uderzenie zimy – temperatura spadnie poniżej 10 stopni i może popadać deszcz ze śniegiem oraz śnieg.
Listopad ciepły, ale wilgotny
W listopadzie rozpocznie się wędrówka układów niżowych znad północnego Atlantyku przez Skandynawię po Rosję, dlatego trzeba się spodziewać częstych opadów, silnego wiatru, a temperatury kształtował się będą na poziomie 5-15 stopni. Ataki zimy mogą się zdarzać, ale nie powinny trwać one zbyt długo. Noce z powodu chmur ciepłe.
Grudzień ciepły, ale wilgotny
Grudzień zapowiada się miesiącem ciepłym, wietrznym i wilgotnym. Temperatury będą się wahać w ciągu dnia między 0 a 10 stopniami. Mogą zdarzyć się 2-3 orkany. Od czasu do czasu – podobnie jak to miało miejsce podczas ubiegłorocznego grudnia – na kilka dni chwyci mróz i sypnie śniegiem, ale długotrwałej zimy w grudniu raczej się nie spodziewamy.
Styczeń ciepły, wietrzny i deszczowy
Także w styczniu nie musimy się obawiać zimy. Nowy miesiąc 2016 r. zapowiada się stosunkowo wilgotno i wietrznie. Norma opadów w całym kraju powinna zostać przekroczona, co jest bardzo dobrą informacją po tak suchym okresie letnim i wczesno jesiennym. Temperatury czasami mogą sięgać, a nawet przekraczać 10 stopni, zwłaszcza na zachodzie i południu Polski. Zdarzy się kilka incydentów z silnym wiatrem o prędkości 80-100 km/h lub nawet większym.
Luty bardziej zimowy
Dopiero w lutym doświadczymy trochę więcej zimy, choć mróz i śnieg nie utrwalą się na długo. W tym miesiącu spodziewamy się najniższych temperatur podczas tegorocznej zimy, słupki rtęci mogą się obniżać poniżej -20 stopni.
Marzec i zimowy, i wiosenny
W marcu – jak w garncu. I taką pogodę przyniesie właśnie ten miesiąc. To oznacza, że musimy się przygotować na pierwsze dni, kiedy temperatura sięgnie, a nawet przekroczy 20 stopni, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, nie mniej nie warto chować ciepłych ubrań do szaf, bowiem śnieg i mróz mogą nas jeszcze zaskoczyć.

Ostatnia aktualizacja: 1. września

 • #1 napisane przez ~paweł
  około 1 lat temu

  kiedy będzie pogoda na jesień i zimę 2016/2017????

 • #2 napisane przez ~paweł
  około 1 lat temu

  zima 2016/2017 będzie ciepła????

 • #3 napisane przez ~paweł
  około 1 lat temu

  kiedy aktualizacja????

 • #4 napisane przez ~Urbi
  około 1 lat temu

  Kiedy będzie aktualizacja?

 • #5 napisane przez ~paweł
  około 1 lat temu

  kiedy będzie pogoda sezonowa na jesień i zimę 2016/2017?????

 • #6 napisane przez ~paweł
  około 1 lat temu

  kiedy nowa pogoda sezonowa się ukaże????

 • #7 napisane przez ~Marcin
  około 1 lat temu

  Witam.
  Proszę bardzo na e-maila o prognozę sezonową na jesień i zimę 2016/2017.

  Pozdrawiam

 • #8 napisane przez ~paweł
  około 1 lat temu

  podobno będzie ciepła i wietrzna zima 2016/2017 juhuuuuu