Prognoza pogody na jesień i zimę 2015/2016

Marzec będzie zmienny
Wrzesień będzie miesiącem dość zmiennym, jeśli chodzi o temperaturę. Ta w sumie kształtować się będzie na poziomie normy. Jeśli chodzi o opady to na przeważającym obszarze będzie nieco bardziej sucho niż być powinno, ale nie można wykluczyć kilku regionów, gdzie będzie wilgotno. Najbardziej sucho ma być w drugiej dekadzie miesiąca i wtedy też najczęściej temperatury przekroczą w cieniu 25 stopni. Z kolei pierwsza dekada może przynieść dni z temperaturami na poziomie tylko ok. 15 stopni, będzie też padać i wiać, zaś trzecia dekada zapowiada się umiarkowanie ciepła z temperaturami na poziomie 16-25 stopni.
Październik ze śniegiem i babim latem
Październik będzie się różnił od dwóch poprzednich – tzn. nie spodziewamy się tak stabilnej pogody, z długimi okresami wysokich temperatur. Te co prawda mogą się zdarzać (w pierwszej połowie miesiąca w czasie pojedynczych dni słupki rtęci sięgną, a nawet przekroczą 25 stopni), ale nie zabraknie też chłodniejszych dni i pierwszych nocnych przymrozków do -5 stopni. W drugiej połowie października możliwe jest pierwsze uderzenie zimy – temperatura spadnie poniżej 10 stopni i może popadać deszcz ze śniegiem oraz śnieg.
Listopad ciepły, ale wilgotny
W listopadzie rozpocznie się wędrówka układów niżowych znad północnego Atlantyku przez Skandynawię po Rosję, dlatego trzeba się spodziewać częstych opadów, silnego wiatru, a temperatury kształtował się będą na poziomie 5-15 stopni. Ataki zimy mogą się zdarzać, ale nie powinny trwać one zbyt długo. Noce z powodu chmur ciepłe.
Grudzień ciepły, ale wilgotny
Grudzień zapowiada się miesiącem ciepłym, wietrznym i wilgotnym. Temperatury będą się wahać w ciągu dnia między 0 a 10 stopniami. Mogą zdarzyć się 2-3 orkany. Od czasu do czasu – podobnie jak to miało miejsce podczas ubiegłorocznego grudnia – na kilka dni chwyci mróz i sypnie śniegiem, ale długotrwałej zimy w grudniu raczej się nie spodziewamy.
Styczeń ciepły, wietrzny i deszczowy
Także w styczniu nie musimy się obawiać zimy. Nowy miesiąc 2016 r. zapowiada się stosunkowo wilgotno i wietrznie. Norma opadów w całym kraju powinna zostać przekroczona, co jest bardzo dobrą informacją po tak suchym okresie letnim i wczesno jesiennym. Temperatury czasami mogą sięgać, a nawet przekraczać 10 stopni, zwłaszcza na zachodzie i południu Polski. Zdarzy się kilka incydentów z silnym wiatrem o prędkości 80-100 km/h lub nawet większym.
Luty bardziej zimowy
Dopiero w lutym doświadczymy trochę więcej zimy, choć mróz i śnieg nie utrwalą się na długo. W tym miesiącu spodziewamy się najniższych temperatur podczas tegorocznej zimy, słupki rtęci mogą się obniżać poniżej -20 stopni.
Marzec i zimowy, i wiosenny
W marcu – jak w garncu. I taką pogodę przyniesie właśnie ten miesiąc. To oznacza, że musimy się przygotować na pierwsze dni, kiedy temperatura sięgnie, a nawet przekroczy 20 stopni, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, nie mniej nie warto chować ciepłych ubrań do szaf, bowiem śnieg i mróz mogą nas jeszcze zaskoczyć.

Ostatnia aktualizacja: 1. września

 • #1 napisane przez ~Mirek
  około 5 lata temu

  A w prognozach długoterminowych na Twojej Pogodzie zapowiadają upały już od początku maja aż do września.
  Nic nie mówią o zimnym i mokrym czerwcu.
  A taeż powołują się na skomplikowane korelacjie w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Niño i La Niña.

  • #2 napisane przez Marzena Rabczewska
   około 5 lata temu

   Twoja Pogoda zapowiadała też ciepły i bardzo suchy kwiecień i nic z tego nie wyszło. To amatorzy, a nie meteorolodzy.

   • #3 napisane przez ~Jakub
    około 4 lata temu

    Dzien Dobry,

    Teraz jest juz marzec. Jak na razie Pani Prognoza się sprawdziła. Czy mogłaby Pani zauktalizować prognozę na lato 2013?

   • #4 napisane przez ~gooo
    około 2 lata temu

    spier…. stad

  • #5 napisane przez ~Henryko
   około 4 lata temu
 • #6 napisane przez ~Peter
  około 5 lata temu

  Witam

  Prognozy dlugoterminowe Pani Marzence i nam się sprawdza Co do portalu Twoja Pogoda to portal gdzie sezonowka się nie sprawdza mowili że lato 2011 bedzie suche i gorace a było sporo zmiennej i dynamicznej pogody .

  Pozdrowienia Dla Krolowej Marzenki ;))))))

 • #7 napisane przez ~piotrek
  około 5 lata temu

  kiedy będzie pogoda sezonowa

 • #8 napisane przez ~lolek
  około 5 lata temu

  A co kurwa ślepy jesteś? W jakim temacie teraz siedzisz?

 • #9 napisane przez ~piotrek
  około 5 lata temu

  to jest cwelu z 23 marca pogoda sezonowa a nowa aktualizacja gdzie

 • #10 napisane przez ~Jozek
  około 5 lata temu

  Dołaczam do pytania. Kiedy aktualizacja prognozy sezonowej

 • #11 napisane przez ~jakub
  około 5 lata temu

  prognoza sezonowa już jutro

 • #12 napisane przez ~sketel
  około 5 lata temu

  No i jestem rozczarowany. Miesiąc temu zapowiadana była wczesna i ostra zima, a teraz co? Jednak zima będzie znowu łagodna?

  • #13 napisane przez Marzena Rabczewska
   około 5 lata temu

   Sketel będziesz musiał zakręcać kurki od ogrzewania na uczelni ;pp

1 2 3 68