Prognoza pogody na wiosnę i lato 2015

Marzec będzie zmienny
W marcu prawdziwej wiosny, bez incydentów zimowych, jeszcze nie będzie, przynajmniej nie w pierwszej jego połowie. Najnowsze prognozy wskazują, iż do 15-20 marca będziemy co jakiś czas narażeni na kilkudniowe spływy mas powietrza z północy, pojawią się opady śniegu, a miejscami – zwłaszcza na wschodzie – nawet w ciągu dnia temperatury niekiedy będą ujemne. Mogą się zdarzać pojedyncze noce ze spadkami temperatur do -15 stopni. Jednak nie będą to trwałe ataki zimy, nie dłuższe niż tydzień, pomiędzy którymi słupki rtęci wzrosną do 10 stopni.
Więcej wiosennych powiewów spodziewamy się w drugiej połowie marca, aczkolwiek w trzeciej dekadzie może dojść do przejściowego większego ochłodzenia i znów spadnie śnieg. W czasie najcieplejszych dni słupki rtęci mogą sięgać 15-20 stopni.
W kwietniu może być zimno
W dalszym ciągu nie zmieniają się prognozy co do nadchodzącego kwietnia. Miesiąc może nas nieprzyjemnie zaskoczyć, ponieważ spodziewamy się kilku naprawdę chłodnych dni, podczas których nawet w ciągu dnia nie będzie więcej niż 5 stopni, a nocami jeszcze mróz. Nawet podczas najchłodniejszych kwietniów temperatura przekraczała 10 stopni i tak też będzie i tym razem, czasami, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, może sięgać nawet 22-24 stopni.
Niestety, jeszcze w kwietniu będzie padał śnieg, a niekiedy wręcz przyjdzie nam obserwować za oknem białe krajobrazy.
W maju powieje ciepłem
Maj już od samego początku zapowiada się nieźle, tak tragicznej majówki jak rok temu nie będzie. Potem może się lekko ochłodzić i pojawić nawet okres tzw. zimnych ogrodników, jednak po 15. maja, a najpóźniej w trzeciej dekadzie tego miesiąca temperatury będą sięgać nawet 25-30 stopni. Maj dodatkowo zapowiada się stosunkowo suchym miesiącem, choć od czasu do czasu, zwłaszcza w trakcie cieplejszych dni, może przejść burza.
Czerwiec bardzo gorący
Upały mogą dać się nam we znaki już w czerwcu, kiedy słupki rtęci pokażą w cieniu 30 stopni. Istnieje 40 proc. szans, że tegoroczny czerwiec zapisze się na łamach meteorologii jako jeden z najcieplejszych w historii. Nie powinno też za wiele padać, więc na pogodę rzadko kiedy będziemy mieć prawo narzekać.
W lipcu pogoda trochę się popsuje
W przeciwieństwie do dwóch ubiegłych lipców, w tym pogoda może jednak nie dopisać, zwłaszcza plażowiczom nad morzem. Jeśli czerwiec rzeczywiście będzie gorący, w lipcu niestety przyjdzie nam się zmierzyć z gwałtownymi burzami, ulewami i falami upałów naprzemiennie z ochłodzeniami, niekiedy nawet temperatura może nie przekraczać w ciągu dnia 15 stopni.
W sierpniu też niespokojnie, ale cieplej
Dość niespokojna aura czeka nas również w sierpniu – w pierwszej dekadzie tego miesiąca ciepło, zimno, a więc pojawią się gwałtowne burze. Dopiero po połowie miesiąca aura ustatkuje się ku dużo cieplejszej, w trzeciej dekadzie sierpnia temperatura znów przekroczy 30 stopni C, ale będzie mocno grzmiało.

Aktualizacja – 14.02

 • #1 napisane przez ~Lemmy i Marian obalają pół litra
  około 3 miesiące temu

  A ja mam już w dÓpie zime, wiosne chce, dosyć tego piździejstwa… piździ codziennie jak w kieleckiem…mam dosc..bo ani na rower ani na dzialke i tylko zimno, cimno i czlowiek pierdolca dostaje..

  • #2 napisane przez ~Cantona
   około 2 miesiące temu

   „tylko zimno, cimno i czlowiek pierdolca dostaje..” – ty widać już dostałeś

  • #3 napisane przez ~Ewa
   około 1 miesięcy temu

   Każdy chce ciepłoooooo bo marzymy już o narzekaniu, że nam za ciepło. ;)
   Ale co z tego ? Te zmainy temperatur mówią same za siebie ehh nigdy nic nie wiadomo.. Z tego co piszą .. nie wróżą fajnego lata ;( a szkoda.. bo wolę 100 x narzekać na ciepło niż raz porzadnie zmarznąć. . ;( Pewnie nie jestem w tym przypadku odosobniona ….

 • #4 napisane przez ~igor
  około 3 miesiące temu

  Dobrze to robisz. Tak dalej !

 • #5 napisane przez ~Stefan
  około 3 miesiące temu

  Ja też chce już wiosne ,bo zima niech zostanie u Ruskich

 • #6 napisane przez ~O.o .........
  około 3 miesiące temu

  Taa jasne jak miało być 0 stopni to ja jestem Pan Tadeusz !! Dziś już jest Sylwester i za moment 2015 !!! I jest u mnie -9 !! Przez praktycznie cały grudzień BYŁO NA MINUSIE !! Więc pytam się jakim cudem miało być 0 stopni hmm….? Za moment będzie już Styczeń i Luty i będzie -20 !!! A tak z innej beczki: Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim! :D P,S Nie życzę świąt bo już minęły :D

  • #7 napisane przez ~Ciepłoman
   około 3 miesiące temu

   Co ty pierdolisz pojebie i psycholu, oszołomie zimnolubny?Widzę, że za dużo się najebałeś alkoholu, szampana i zmieszałeś z dopalaczami i już ci się pierdoli w tym pustym cabanie. Przez większość grudnia była temperatura dodatnia i dosięgała nawet ponad 10 stopni okresami na większymi obszarze Polski, a także miejscami nawet 14 stopni. Chuja będziesz miał cwelu w dupę grzmocony nie -20 stopni w styczniu i lutym. Pies cię jebał i twoją zasraną pieprzoną zimę fiucie faworyzujący zimno.

   • #8 napisane przez ~anna maria wesolowska
    około 3 miesiące temu

    PANIE CIEPLOMAN za takie wulgarne slownictwo jest pan ukarany grzywna w wysokosci 10 000 zlotych i 5 dni pozbawienia wolnosci.Nastepna kara porzadkowa na 21 lat wiezienia

 • #9 napisane przez Lemmy
  około 2 miesiące temu

  Jak pozbyć sie tych „warzyw” z avatara?

 • #10 napisane przez ~jan
  około 2 miesiące temu

  spadnie dużo śniegu w lutym jak w 2013 roku

 • #11 napisane przez ~bgish
  około 1 miesięcy temu

  Kiedy będzie aktualizacja?

 • #12 napisane przez ~Zenon
  około 1 miesięcy temu

  Cytuję: „odczas których nawet w ciągu dnia nie będzie więcej niż 5 stopni, a nocami jeszcze mróz. Nawet podczas najchłodniejszych kwietniów temperatura przekraczała 10 stopni i tak też będzie i tym razem, czasami, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, może sięgać nawet 22-24 stopni.
  Niestety, jeszcze w kwietniu będzie padał śnieg” – i pytam – gdzie tu kurwa sens i logika jakakolwiek??????

1 51 52 53