Prognoza pogody na jesień, zimę i początek wiosny 2014/2015

W grudniu silniejszy akcent zimowy
Grudzień generalnie będzie kopią listopada, z tym że pojawi się nieco więcej zimowych akcentów, zwłaszcza w pierwszej i trzeciej dekadzie miesiąca. W czasie tych krótkotrwałych epizodów sypnie śniegiem i nawet w ciągu dnia nie będzie więcej niż 0 stopni. Generalnie jednak miesiąc zapowiada się wietrznie, mokro i dość ciepło, niekiedy słupki rtęci osiągną ponad 10 stopni, a podczas wiatrów halnych 15 stopni. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że te akcenty zimowe akurat nadejdą do Boże Narodzenie i Nowy Rok, ktorych tak dawno nie mieliśmy białych.
Styczeń ciepły i wilgotny
Każdy, kto ma nadzieję na prawdziwą zimę w styczniu może się gorzko zdziwić. Styczeń będzie zupełnym przeciwieństwem tych ostatnich, bo w całym kraju temperatury będą utrzymywać się na poziomie powyżej normy wieloletniej i nie zabraknie także opadów. Będzie on zbliżony do takich styczniów, jakich doświadczyliśmy w 2007 czy 2008 r. Nie zabraknie też wietrznych akcentów, więc jeśli planujecie narty w styczniu to nie w Polsce.
Luty bardziej zimowy
Zima przypomni o sobie najwcześniej w lutym, bo dopiero ten miesiąc albo będzie miesiącem w normie wieloletniej, albo nawet lekko poniżej normy. To jednak nie oznacza, że w tym miesiącu ciągle dominować będą mrozy i śnieżyce. Prosimy się nie martwić, przez kilka dni na pewno słupki rtęci pokazywać będą 10 stopni, a i nawet w najzimniejszych cyklach nocami rzadko na termometrach ujrzymy <-20 stopni. Luty, podobnie jak styczeń, zapowiada się dość wilgotny, więc często popada i śnieg, i deszcz.
Marzec chłodny, ale suchy
Początek wiosny zapowiada się co prawda słonecznie, ale niestety stosunkowo chłodno. Poki co marzec prezentuje się w naszych prognozach z tej nie najlepszej strony, gdyż niekiedy nawet w ciągu dnia na termometrach zobaczymy minusy.

 • #1 napisane przez ~Lemmy i Marian obalają pół litra
  około 1 miesięcy temu

  A ja mam już w dÓpie zime, wiosne chce, dosyć tego piździejstwa… piździ codziennie jak w kieleckiem…mam dosc..bo ani na rower ani na dzialke i tylko zimno, cimno i czlowiek pierdolca dostaje..

  • #2 napisane przez ~Cantona
   około 1 tygodni temu

   „tylko zimno, cimno i czlowiek pierdolca dostaje..” – ty widać już dostałeś

 • #3 napisane przez ~igor
  około 1 miesięcy temu

  Dobrze to robisz. Tak dalej !

 • #4 napisane przez ~Stefan
  około 1 miesięcy temu

  Ja też chce już wiosne ,bo zima niech zostanie u Ruskich

 • #5 napisane przez ~O.o .........
  około 3 tygodnie temu

  Taa jasne jak miało być 0 stopni to ja jestem Pan Tadeusz !! Dziś już jest Sylwester i za moment 2015 !!! I jest u mnie -9 !! Przez praktycznie cały grudzień BYŁO NA MINUSIE !! Więc pytam się jakim cudem miało być 0 stopni hmm….? Za moment będzie już Styczeń i Luty i będzie -20 !!! A tak z innej beczki: Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim! :D P,S Nie życzę świąt bo już minęły :D

  • #6 napisane przez ~Ciepłoman
   około 3 tygodnie temu

   Co ty pierdolisz pojebie i psycholu, oszołomie zimnolubny?Widzę, że za dużo się najebałeś alkoholu, szampana i zmieszałeś z dopalaczami i już ci się pierdoli w tym pustym cabanie. Przez większość grudnia była temperatura dodatnia i dosięgała nawet ponad 10 stopni okresami na większymi obszarze Polski, a także miejscami nawet 14 stopni. Chuja będziesz miał cwelu w dupę grzmocony nie -20 stopni w styczniu i lutym. Pies cię jebał i twoją zasraną pieprzoną zimę fiucie faworyzujący zimno.

   • #7 napisane przez ~anna maria wesolowska
    około 3 tygodnie temu

    PANIE CIEPLOMAN za takie wulgarne slownictwo jest pan ukarany grzywna w wysokosci 10 000 zlotych i 5 dni pozbawienia wolnosci.Nastepna kara porzadkowa na 21 lat wiezienia

 • #8 napisane przez Lemmy
  około 2 tygodnie temu

  Jak pozbyć sie tych „warzyw” z avatara?

1 51 52 53