Prognoza pogody na wiosnę i lato 2015

Marzec będzie zmienny
W marcu prawdziwej wiosny, bez incydentów zimowych, jeszcze nie będzie, przynajmniej nie w pierwszej jego połowie. Najnowsze prognozy wskazują, iż do 15-20 marca będziemy co jakiś czas narażeni na kilkudniowe spływy mas powietrza z północy, pojawią się opady śniegu, a miejscami – zwłaszcza na wschodzie – nawet w ciągu dnia temperatury niekiedy będą ujemne. Mogą się zdarzać pojedyncze noce ze spadkami temperatur do -15 stopni. Jednak nie będą to trwałe ataki zimy, nie dłuższe niż tydzień, pomiędzy którymi słupki rtęci wzrosną do 10 stopni.
Więcej wiosennych powiewów spodziewamy się w drugiej połowie marca, aczkolwiek w trzeciej dekadzie może dojść do przejściowego większego ochłodzenia i znów spadnie śnieg. W czasie najcieplejszych dni słupki rtęci mogą sięgać 15-20 stopni.
W kwietniu może być zimno
W dalszym ciągu nie zmieniają się prognozy co do nadchodzącego kwietnia. Miesiąc może nas nieprzyjemnie zaskoczyć, ponieważ spodziewamy się kilku naprawdę chłodnych dni, podczas których nawet w ciągu dnia nie będzie więcej niż 5 stopni, a nocami jeszcze mróz. Nawet podczas najchłodniejszych kwietniów temperatura przekraczała 10 stopni i tak też będzie i tym razem, czasami, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, może sięgać nawet 22-24 stopni.
Niestety, jeszcze w kwietniu będzie padał śnieg, a niekiedy wręcz przyjdzie nam obserwować za oknem białe krajobrazy.
W maju powieje ciepłem
Maj już od samego początku zapowiada się nieźle, tak tragicznej majówki jak rok temu nie będzie. Potem może się lekko ochłodzić i pojawić nawet okres tzw. zimnych ogrodników, jednak po 15. maja, a najpóźniej w trzeciej dekadzie tego miesiąca temperatury będą sięgać nawet 25-30 stopni. Maj dodatkowo zapowiada się stosunkowo suchym miesiącem, choć od czasu do czasu, zwłaszcza w trakcie cieplejszych dni, może przejść burza.
Czerwiec bardzo gorący
Upały mogą dać się nam we znaki już w czerwcu, kiedy słupki rtęci pokażą w cieniu 30 stopni. Istnieje 40 proc. szans, że tegoroczny czerwiec zapisze się na łamach meteorologii jako jeden z najcieplejszych w historii. Nie powinno też za wiele padać, więc na pogodę rzadko kiedy będziemy mieć prawo narzekać.
W lipcu pogoda trochę się popsuje
W przeciwieństwie do dwóch ubiegłych lipców, w tym pogoda może jednak nie dopisać, zwłaszcza plażowiczom nad morzem. Jeśli czerwiec rzeczywiście będzie gorący, w lipcu niestety przyjdzie nam się zmierzyć z gwałtownymi burzami, ulewami i falami upałów naprzemiennie z ochłodzeniami, niekiedy nawet temperatura może nie przekraczać w ciągu dnia 15 stopni.
W sierpniu też niespokojnie, ale cieplej
Dość niespokojna aura czeka nas również w sierpniu – w pierwszej dekadzie tego miesiąca ciepło, zimno, a więc pojawią się gwałtowne burze. Dopiero po połowie miesiąca aura ustatkuje się ku dużo cieplejszej, w trzeciej dekadzie sierpnia temperatura znów przekroczy 30 stopni C, ale będzie mocno grzmiało.

Aktualizacja – 14.02

 • #1 napisane przez ~paweł
  około 6 dni temu

  a grudzień też ma być ciepły?

 • #2 napisane przez ~Arek
  około 6 dni temu

  Prognozy wskazują ze tak lekko ciepły ale chłodniejszy niż ten z 2011,13 czy nawet ostatni prawdopodobnie blisko tego z 2007 tylko z większymi opadami.

 • #3 napisane przez ~paweł
  około 5 dni temu

  ciekawe czy te orkany nadejdą już w listopadzie?

 • #4 napisane przez ~paweł
  około 5 dni temu

  nareście pada!!!!!

 • #5 napisane przez ~paweł
  około 4 dni temu

  ciekawe czy w listopadzie spadnie jakiś śnieg?

 • #6 napisane przez ~Arek
  około 4 dni temu

  Pierwszy śnieg w ostatniej dekadzie października w listopadzie dominacja atlantyku i deszczu.

 • #8 napisane przez ~Arek
  około 21 godziny temu

  Bo prognozy wskazują na bardzo ciepły listopad a październik ma byc conajwyżej w normie przewaznie podczas chłodniejszych październików w 3 dekadzie tego miesiąca pojawia sie pierwszy snieg z deszczem

1 56 57 58