Prognoza pogody na wiosnę i lato 2015

Marzec będzie zmienny
W marcu prawdziwej wiosny, bez incydentów zimowych, jeszcze nie będzie, przynajmniej nie w pierwszej jego połowie. Najnowsze prognozy wskazują, iż do 15-20 marca będziemy co jakiś czas narażeni na kilkudniowe spływy mas powietrza z północy, pojawią się opady śniegu, a miejscami – zwłaszcza na wschodzie – nawet w ciągu dnia temperatury niekiedy będą ujemne. Mogą się zdarzać pojedyncze noce ze spadkami temperatur do -15 stopni. Jednak nie będą to trwałe ataki zimy, nie dłuższe niż tydzień, pomiędzy którymi słupki rtęci wzrosną do 10 stopni.
Więcej wiosennych powiewów spodziewamy się w drugiej połowie marca, aczkolwiek w trzeciej dekadzie może dojść do przejściowego większego ochłodzenia i znów spadnie śnieg. W czasie najcieplejszych dni słupki rtęci mogą sięgać 15-20 stopni.
W kwietniu może być zimno
W dalszym ciągu nie zmieniają się prognozy co do nadchodzącego kwietnia. Miesiąc może nas nieprzyjemnie zaskoczyć, ponieważ spodziewamy się kilku naprawdę chłodnych dni, podczas których nawet w ciągu dnia nie będzie więcej niż 5 stopni, a nocami jeszcze mróz. Nawet podczas najchłodniejszych kwietniów temperatura przekraczała 10 stopni i tak też będzie i tym razem, czasami, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, może sięgać nawet 22-24 stopni.
Niestety, jeszcze w kwietniu będzie padał śnieg, a niekiedy wręcz przyjdzie nam obserwować za oknem białe krajobrazy.
W maju powieje ciepłem
Maj już od samego początku zapowiada się nieźle, tak tragicznej majówki jak rok temu nie będzie. Potem może się lekko ochłodzić i pojawić nawet okres tzw. zimnych ogrodników, jednak po 15. maja, a najpóźniej w trzeciej dekadzie tego miesiąca temperatury będą sięgać nawet 25-30 stopni. Maj dodatkowo zapowiada się stosunkowo suchym miesiącem, choć od czasu do czasu, zwłaszcza w trakcie cieplejszych dni, może przejść burza.
Czerwiec bardzo gorący
Upały mogą dać się nam we znaki już w czerwcu, kiedy słupki rtęci pokażą w cieniu 30 stopni. Istnieje 40 proc. szans, że tegoroczny czerwiec zapisze się na łamach meteorologii jako jeden z najcieplejszych w historii. Nie powinno też za wiele padać, więc na pogodę rzadko kiedy będziemy mieć prawo narzekać.
W lipcu pogoda trochę się popsuje
W przeciwieństwie do dwóch ubiegłych lipców, w tym pogoda może jednak nie dopisać, zwłaszcza plażowiczom nad morzem. Jeśli czerwiec rzeczywiście będzie gorący, w lipcu niestety przyjdzie nam się zmierzyć z gwałtownymi burzami, ulewami i falami upałów naprzemiennie z ochłodzeniami, niekiedy nawet temperatura może nie przekraczać w ciągu dnia 15 stopni.
W sierpniu też niespokojnie, ale cieplej
Dość niespokojna aura czeka nas również w sierpniu – w pierwszej dekadzie tego miesiąca ciepło, zimno, a więc pojawią się gwałtowne burze. Dopiero po połowie miesiąca aura ustatkuje się ku dużo cieplejszej, w trzeciej dekadzie sierpnia temperatura znów przekroczy 30 stopni C, ale będzie mocno grzmiało.

Aktualizacja – 14.02

 • #1 napisane przez ~tomek
  około 1 miesięcy temu

  kiedy prognoza na zime 2015/2016 ??? ponoc ma byc goraca :):):)

 • #2 napisane przez ~Dariusz
  około 3 tygodnie temu

  A kiedy aktualizacja? Bardzo proszę o to, szczególnie chodzi o wakacje :)

 • #3 napisane przez ~Ciepłoman
  około 3 tygodnie temu

  No miejmy nadzieję, że czerwiec i sierpień osiągną w końcu odchylenie 3-4 stopnie ponad normę tak jak lipiec. W ostatnich 5 latach czerwiec i sierpień miały tylko odchylenie 2 stopnie powyżej normy, a lipiec 2 razy miał odchylenie 4 stopnie powyżej normy. Od 2010 roku miesiące zimowe (grudzień, styczeń i luty) miały odchylenie 5-8 stopniowe poniżej normy. Tylko 2 miesiące w półroczu ciepłym w ostatnich 5 latach miły odchylenie 4 stopnie ponad normę, a były to kwiecień i lipiec.

 • #4 napisane przez ~HOSSAM
  około 2 tygodnie temu

  ANA HBE WARBH ZIME 10

 • #5 napisane przez ~Elwira
  około 1 tygodni temu

  chciałam spytać, jaka pogoda będzie od 31-go maja do 14 tego czerwca????? 2015

 • #6 napisane przez ~AAA
  około 1 tygodni temu

  W opisie czerwca „……….. więc na pogodę rzadko kiedy będziemy mieć prawo narzekać”. 30 stopni – jest najlepszym powodem do narzekania. Mam nadzieję, że nie będzie takiej temperatury.

  • #7 napisane przez ~Ciepłoman
   około 1 tygodni temu

   AA to ty jesteś tym zimnozjebem z upośledzeniem Smrody. A takżr kurwo arktycznolubna, która nie wie co pisze. Oczywiscie, ze będzie 30 stopni, a nawet więcej w czerwcu. Szykuj swoje tłuste cielsko Eskimosie i psycholu faworyzujacy zimno. Napisales na Smrodzie imbecylu, ze temperatura średnia 25 stopni. Każdy myśli, że masz na myśli średnią dobową temperaturę. Gratuluję inteligencji upośledzony fiucie lodowy. Hahaha

  • #8 napisane przez ~Ciepłoman
   około 1 tygodni temu

   To wypierdalaj na Grenlandię kurwo arktycznolubna.

1 52 53 54