Prognoza pogody na jesień, zimę i początek wiosny 2014/2015

W grudniu silniejszy akcent zimowy
Grudzień generalnie będzie kopią listopada, z tym że pojawi się nieco więcej zimowych akcentów, zwłaszcza w pierwszej i trzeciej dekadzie miesiąca. W czasie tych krótkotrwałych epizodów sypnie śniegiem i nawet w ciągu dnia nie będzie więcej niż 0 stopni. Generalnie jednak miesiąc zapowiada się wietrznie, mokro i dość ciepło, niekiedy słupki rtęci osiągną ponad 10 stopni, a podczas wiatrów halnych 15 stopni. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że te akcenty zimowe akurat nadejdą do Boże Narodzenie i Nowy Rok, ktorych tak dawno nie mieliśmy białych.
Styczeń ciepły i wilgotny
Każdy, kto ma nadzieję na prawdziwą zimę w styczniu może się gorzko zdziwić. Styczeń będzie zupełnym przeciwieństwem tych ostatnich, bo w całym kraju temperatury będą utrzymywać się na poziomie powyżej normy wieloletniej i nie zabraknie także opadów. Będzie on zbliżony do takich styczniów, jakich doświadczyliśmy w 2007 czy 2008 r. Nie zabraknie też wietrznych akcentów, więc jeśli planujecie narty w styczniu to nie w Polsce.
Luty bardziej zimowy
Zima przypomni o sobie najwcześniej w lutym, bo dopiero ten miesiąc albo będzie miesiącem w normie wieloletniej, albo nawet lekko poniżej normy. To jednak nie oznacza, że w tym miesiącu ciągle dominować będą mrozy i śnieżyce. Prosimy się nie martwić, przez kilka dni na pewno słupki rtęci pokazywać będą 10 stopni, a i nawet w najzimniejszych cyklach nocami rzadko na termometrach ujrzymy <-20 stopni. Luty, podobnie jak styczeń, zapowiada się dość wilgotny, więc często popada i śnieg, i deszcz.
Marzec chłodny, ale suchy
Początek wiosny zapowiada się co prawda słonecznie, ale niestety stosunkowo chłodno. Poki co marzec prezentuje się w naszych prognozach z tej nie najlepszej strony, gdyż niekiedy nawet w ciągu dnia na termometrach zobaczymy minusy.

 • #1 napisane przez ~Lemmy i Marian obalają pół litra
  około 1 tygodni temu

  A ja mam już w dÓpie zime, wiosne chce, dosyć tego piździejstwa… piździ codziennie jak w kieleckiem…mam dosc..bo ani na rower ani na dzialke i tylko zimno, cimno i czlowiek pierdolca dostaje..

 • #2 napisane przez ~igor
  około 6 dni temu

  Dobrze to robisz. Tak dalej !

 • #3 napisane przez ~Stefan
  około 3 dni temu

  Ja też chce już wiosne ,bo zima niech zostanie u Ruskich

1 51 52 53