POGODA NA Marzec

Tegoroczny marzec powinien być miesiącem cieplejszym, jeśli chodzi o średnie temperatury z wielolecia. Tymczasem suma opadów będzie raczej kształtować się na poziomie poniżej normy, w związku z potężnymi układami wysokiego ciśnienia, ktore będą kształtować pogodę przez większą część marca.

W pierwszej dekadzie tego miesiąca temperatury w ciągu dnia od 3 do 7 marca będą oscylować na poziomie od 2 do 8 stopni, nocami od -6 do 0, lokalnie -10 stopni. Końcówka dekady cieplejsza, do +11 stopni na zachodzie, wzrost temperatury także w najzimniejszej porze doby. Początek drugiej dekady marca cieplejszy, średnio od 7-10 stopni na północy do 13-15 stopni w głębi kraju, nocami od 0 do 5 stopni. Stopniowego ochłodzenia oczekujemy między 12 a 17 marca, ale temperatura w ciągu dnia powinna się wahać od 5 do 11 stopni (plus minus 3-4 stopnie), a nocami przymrozki – do -5 stopni. Tymczasem koniec drugiej dekady i pod koniec trzeciej dekady marca od 7 do 14 stopni, chociaż nie możemy wykluczyć większego powiewu ciepła, wtedy możemy mieć nawet ponad 15 stopni. Z racji obecności wyżu noce mogą być chłodne, z przymrozkami. W okolicach 20 marca może dojść do incydentu zimowego.

Pogoda w marcu będzie następująca: w pierwszej dekadzie miesiąca przypomni o sobie zima – popada śnieg z deszczem oraz śnieg, nocami temperatura będzie spadać nawet poniżej -5 stopni. Gdzieniegdzie krajobrazy się zabielą.
Druga dekada przeważnie pogodna, z dużymi wahaniami temperatur, porannymi mgłami, opadów niewiele. Podobnie kształtować ma się trzecia dekada marca – znaczne dobowe amplitudy temperatur, dość sucho.

 • #1 napisane przez ~paweł
  około 3 lata temu

  czekam na zimę!!

 • #2 napisane przez ~mikołaj
  około 3 lata temu

  kiedy pojawi się pogoda na grudzień.

 • #3 napisane przez ~paweł
  około 3 lata temu

  właśnie kiedy będzie pogoda na grudzień?

 • #4 napisane przez ~paweł
  około 3 lata temu

  czy grudzień będzie wietrzny?

 • #5 napisane przez ~paweł
  około 3 lata temu

  pani Marzenko czekam na dynamiczną pogodę doczekam się jej?

 • #6 napisane przez ~paweł
  około 3 lata temu

  wstawi pani pogodę na grudzień?

 • #7 napisane przez ~krzysiek
  około 3 lata temu

  Zaraz będzie połowa grudnia a prognozy pogody na grudzień nie ma tylko nie wiem dlaczego?

 • #8 napisane przez ~paweł
  około 3 lata temu

  dlaczego nie ma pogody na grudzień ktoś wie?

Brak trackbacków.