Samochody spadły w przepaść na głębokość dziesięciu metrów po tym, jak jedna z rzymskich ulic zapadła się w środę około godzina 18:00 – donosi ENEX.

Przybyli na miejsce strażacy podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców z pobliskich dwóch budynków. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku incydentu. Tymczasem urzędnicy sprawdzali inne pobliskie budynki pod kątem uszkodzeń strukturalnych.

Odcinek drogi, który zapadł się, znajdował się obok prowadzonego placu budowy, a specjaliści pracują nad ustaleniem przyczyny tego zdarzenia.

Zdjęcia z miejsca pokazują ciekawskich gapiów wpatrujących się w zapadlisko, które pochłonęło osiem samochodów. N szczęście w momencie incydentu nikogo w nich nie było. W obawie przed poszerzeniem dziury miejsce zostało odgrodzone.

To nie pierwszy raz, kiedy w stolicy Włoch zawaliła się droga. W styczniu br. 77-letnia kobieta szła po chodniku, gdy nagle wpadła w głęboki na dwa metry krater w Katanii. Przybyli na miejsce ratownicy wyciągnęli poszkodowaną, którą z drobnymi obrażeniami przewieziono do szpitala Policlinico Umberto I.

15.02.2018 02:40