Mieszkaniec Hongkongu sfilmował gigantycznego dzika, stojącego na tylnych łapach, grzebiąc w koszu.

Nachalny dzik posiada nawet zdolność do rozpruwania czarnej torby, polując na kolację pośród śmieci wyrzucanych przez ludzkich sąsiadów, gdy trzy mniejsze stoją na straży. Wideo, które zostało nakręcone przez mężczyznę Tu Dong odprowadzającego dziecko do szkoły, stało się popularne w całym Hongkongu i Chinach po tym, jak fala ataków dzików budziła lęk.

Ponad 400 tysięcy użytkowników obejrzało film od momentu opublikowania go od Tu Dong z rodzicami, którzy komentowali swoje obawy dotyczące bliskości dużego dzika do szkoły. „Dzika świnia jest przed szkołą. Uważajcie w drodze do szkoły podstawowej Hyung-Hyunga” – zaapelował.

Jednak miłośnicy zwierząt zamartwiali się o dobro rodziny dzika. „Jest taki głodny, dzik ma prawo do życia i wolności” – napisali w komentarzach przed filmem.

W związku z wylesianiem oraz rozwojem ich naturalnego środowiska więcej dzików jest zmuszonych do żerowania na przedmieściach Hongkongu. Policja została zmuszona do używania tarcz i siatek ochronnych w czerwcu ubiegłego roku, kiedy inny wściekły dzik ruszył na ulice, a w 2016 r. 50-kilogramowa samica zawędrowała na międzynarodowe lotnisko w Hongkongu, wywołując panikę.

14.02.2018 02:19