Kończy się bardzo mroźny tydzień, z temperaturami ujemnymi zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Do pełni szczęścia zwłaszcza w dzielnicach środkowych zabrakło śniegu. Na razie w prognozach niewiele zmian, trochę ociepli się w ciągu dnia na zachodzie, noce jednak wszędzie będą mroźne, sypnie też mocniej śniegiem. Szczegóły poniżej.
Poniedziałek, 12 lutego
W poniedziałek na Podlasiu, wschodzie i południu Mazowsza, Lubelszczyźnie i w Małopolsce chmur będzie najwięcej, tam też przelotne opady słabego śniegu. Przejaśni się lokalnie dopiero pod wieczór. Nad resztą kraju powinno się rozpogadzać, w pierwszej części dnia szczególnie ładnie będzie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz miejscami w Wielkopolsce, później rozpogodzi się również w centrum i na północy. Po południu przelotne opady śniegu pojawią się lokalnie na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Na wschodzie wciąż najchłodniej – około 0 stopni. Najcieplej na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Kujawach – 4-5 stopni. Wiatr na wschodzie słaby, z południa, nad resztą kraju umiarkowany, z zachodu i południowego-zachodu.
Wtorek, 13 lutego
We wtorek o poranku mróz w całej Polce. Na ogół ma być od -5 do -2 stopni, tylko w rejonach podgórskich zimniej, -8/-6 stopni. W dzień trochę się ociepli, ale na wschodzie wciąż około 0 stopni, w głębi kraju 2-3 stopnie, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej 4-5 stopni. Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Pod koniec dnia trochę śniegu na południu Małopolski i Podkarpacia. Wiatr pozostanie słaby, bardziej umiarkowany na północy i zachodzie, tam też południowo-zachodni i zachodni, nad resztą Polski północno-zachodni.
Środa, 14 lutego
W Walentynki słońce uśmiechnie się zakochanym na Warmii i Mazurach, Pomorzu, w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Na krańcach zachodnich będzie wręcz bezchmurnie. Poranek bardzo mroźny, z temperaturami od -7 do -4 stopni, w ciągu dnia od 2 do 4 stopni, ale lokalnie, zwłaszcza tam, gdzie dłużej utrzymają się mgły, słupki rtęci pozostaną ujemne przez cały dzień. Na pozostałym obszarze chmur będzie przybywać, bo we znaki da się front okluzji związany z niżem bałkańskim. Na południu Małopolski, Podkarpaciu i być może na Roztoczu mocniej sypnie śniegiem. W regionach podgórskich przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 15-25 cm. Pod chmurami również mróz przez całą dobę, od -3 do -1 stopnia, na północnym wschodzie oraz w dzielnicach środkowych, gdzie padać nie powinno, ale może się chmurzyć, około zera. Wiatr na południu i wschodzie okresami umiarkowany, z północnego-wschodu, na zachodzie i Pomorzu słaby, z południa lub kierunków zmiennych.
Czwartek, 15 lutego
W czwartek w całym kraju o poranku mróz, od Śląska przez centrum po Podlasie spadki temperatur do -9/-6 stopni. W ciągu dnia maksymalnie 2-3 stopnie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, nad resztą kraju około zera, na wschodzie, Podkarpaciu oraz w Małopolsce -3/-1 stopień. Na południu, wschodzie oraz w centrum przez większą część dnia słonecznie i bez opadów. Na zachodzie już przed południem zacznie się chmurzyć i strefa zachmurzenia do wieczora będzie obejmować również pozostałe dzielnice kraju. Pod koniec dnia na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku pojawi się obfity śnieg.
Piątek, 16 lutego
Śnieżnie na wschodzie i południu śnieżnie, na zachodzie i północy przejaśnienia i rozpogodzenia. Słupki rtęci pokażą maksymalnie od 0-1 stopnia od Suwalszczyzny po Podkarpacie do 4-5 stopni na zachodzie.

11.02.2018 10:25