https://iadsb.tmgrup.com.tr/937999/645/344/0/0/800/427?u=https://idsb.tmgrup.com.tr/2018/02/10/taiwan-quake-toll-rises-to-14-3-people-still-missing-authorities-1518245675149.jpg

Ciała trzech ofiar niszczycielskiego trzęsienia ziemi, które nawiedziło we wtorek wschodnie wybrzeże Tajwanu, znaleziono w sobotę w częściowo zawalonym budynku, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 15 osób – poinformowały lokalne służby, dodając, że dwie wciąż są poszukiwane.

Ciała mężczyzny i chłopca zostały wyciągnięte spod gruzów. Byli jednymi z ostatnich pięciu osób, o których wiadomo, że zaginęli pod gruzami dwunastopiętrowego kompleksu handlowo-mieszkaniowego we wschodnim nadmorskim mieście Hualien – poinformowało w sobotę Centralne Centrum Operacji Awaryjnych (CEOC). Wśród pięciu ofiar był 12-letni chłopczyk, jego rodzice oraz dziadkowie ze strony matki. Zatrzymali się w Beauty Inn, kiedy trzęsienie ziemi spowodowało przechylenie budynku o kąt 45 stopni, w wyniku czego zniszczone zostały dolne cztery piętra – poinformowała państwowa agencja prasowa Tajwanu.

Służby z psami tropiącymi w sobotę kontynuują poszukiwania dwóch osób, z którymi wciąż nie ma żadnego kontaktu – informuje CEOC. Wcześniej w tym tygodniu znaleziono ciała kanadyjskiej pary, czterech chińskich turystów, tajwańskiego turystę oraz pracownika hotelu. W tym samym budynku pod gruzami w czwartek znaleziono filipińskiego portiera, a cztery inne ofiary zginęły w podobnych okolicznościach w innych dzielnicach Hualien.

Co najmniej 280 osób zostało rannych, a cztery wysokie budynki częściowo się zawaliły, gdy trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 stopnia w skali Richtera dało się we znaki w Hualien, po którym nastąpiło 270 wstrząsów wtórnych. Poważnie ranny pacjent w stanie krytycznym pozostaje w szpitalu Hualien.

Prokuratorzy przybyli do Hualien, by zbadać, czy ludzki błąd nie przyczynił się do częściowego zawalenia budynków.

10.02.2018 08:26