Ten przerażający materiał filmowy przedstawia moment, kiedy gruba warstwa śniegu i lodu z dachu peronu spada wprost na przejeżdżający pociąg i niemal zmiata stojących pasażerów na stacji kolejowej. Zdarzenie uwiecznione przez CCTV miało miejsce na stacji kolejowej Kapotnya w Moskwie. Stolica znajduje się obecnie w obliczu największej śnieżycy od 60 lat.

Film pokazuje, jak śnieg ześlizguje się z dachu, gdy pociąg podjeżdża na stację, rozbijając się o wagony i peron.

Na szczęście nikt nie stał w pobliżu miejsca, gdzie runął śnieg i lód, ale kilku pasażerów zmierzających do pociągu musiało zrobić kilka kroków do tyłu, by uniknąć zderzenia. Kierownicy linii Central Circle w Moskwie, która prowadzi stację w Kapotnya, potwierdzili, że żaden pasażer ani członek personelu nie został ranny w w wyniku incydentu. Dodali również, iż obsunięcie śniegu z dachu nie spowodowało żadnych poważniejszych uszkodzeń pociągu, który mógł bez żadnych opóźnień kontynuować swoją trasę.

Moskwa i jej okolica w ostatnich dniach ucierpiały z powodu obfitych opadów śniegu dochodzących do 22 cm. Takiej śnieżycy w rosyjskiej stolicy nie było od 1957 roku. Szkoły zostały zamknięte, a jedna osoba zmarła, gdy spadające drzewo uderzyło w linię energetyczną – oświadczył burmistrz Moskwy, Sergi Sobyanin.

10.02.2018 02:33