Fot. AP

Wieża Eiffla pozostaje zamknięta, a kierowcy zostali ostrzeżeni przed służby o złej sytuacji na drogach w związku z intensywnymi opadami śniegu i marznącego deszczu, które nawiedziły w piątek północne regiony Francji – donosi AP.
Zamknięta do soboty
Firma zarządzająca najczęściej odwiedzanym zabytkiem we Francji poinformowała, że XIX-wieczna Wieża Eiffla będzie zamknięta przez cały piątek i sobotę, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzających. Pracownicy, wykorzystując łopaty, ostrożnie usuwają śnieg ze schodów i pomostów, a lód przy użyciu chlorku wapnia i podgrzania platform. Firma twierdzi, że nie może używać soli, ponieważ może powodować korozję metalu i uszkadzać mechanizmy szybów windowych.
Problemy na drogach, kolei i lotniskach
Duże opady śniegu w północnej Francji spowodowały w środę szereg problemów komunikacyjnych, setki kierowców spędziło noc w samochodach na oblodzonych autostradach, a siedemset podróżujących spało na dwóch dworcach w Paryżu.
Francuskie władze utworzyły prowizoryczne schrony na poboczach w regionie paryskim, w pobliżu lotniska Orly na południe od stolicy oraz na stacjach Austerlitz i Montparnasse w mieście. W sumie około 1500 osobom trzeba było zagwarantować bezpieczeństwo w związku z atakiem zimy. Niektóre loty na lotnisku Orly zostały odwołane = wynika z informacji udostępnionych na stronie lotniska.
W piątek aura się załamie
Choć w czwartek opady śniegu ustały, w piątek znów się nasilą. Służby meteorologiczne ostrzegają przed pogorszeniem pogody w 1/4 części kraju, w tym m.in. w rejonie Paryża. Do wieczora spadnie 4-7 centymetrów białego puchu.

09.02.2018 12:19