Bitwa o śmierć i życie, która rozegrała się pomiędzy dwoma pytonami, zakończyła się remisem – oboje zginęli. Zdjęcie opublikowane na Facebooku pokazuje naprawdę przerażającą scenę – dwa ogromne martwe węże, które zginęły podczas zaciętej walki.

Jeden z walczących – kobra królewska – został uduszony. Drugi – pyton siatkowy – zginął z powodu trującego ukąszenia rywala, ale przed śmiercią zacisnął mocno kobrę, dusząc ją. Nikt nie przegrał, ani nie wygrał tej walki – obaj zginęli.

Walka prawdopodobnie miała miejsce gdzieś w południowo-wschodniej Azji, gdzie konkurują ze sobą oba rodzaje węży. Kobra królewska wraz z pytonem siatkowym są jednym z największych przedstawicieli gadów. Powyższe zdjęcie zostało opublikowane na Facebooku na koncie Łowców Gadów i szybko przyciągnęło uwagę herpetologów.

Nie wiadomo, jak często takie walki mają miejsce w przyrodzie. Kolejność zdarzeń, jakakolwiek mogłaby być, jest całkiem jasna. Kobra królewska próbowała odgryźć nieco więcej, niż mogłaby przełknąć, biorąc pod uwagę ogromną wielkość dorosłego pytona. Pyton z kolei robił to, co robią inne pytony: zwinął się wokół i udusił wroga.

Niestety, pyton doznał śmiertelnego ukąszenia przez jad kobry. Prawdopodobnie 30 minut po rozpoczęciu bitwy oba węże były już martwe.

09.02.2018 21:22