Już na sam początek, gdy tylko włączysz kanał Polsat, zdrowemu człowiekowi zbiera się na wymioty. Najtragiczniejsze są jednak prognozy pogody, nie mówiąc już o prezentujących je laluniach. Ostatnia prognoza tej telewizyjnej stacji na noc położyła kres naszej cierpliwości.

Wczoraj wieczorem wypindrowana, mało wiedząca prezenterka pogody z uśmiechem zapewniła, że poranek przyniesie w Polsce mróz na poziomie od -5 do -3 stopni w regionach pogodniejszych na Pomorzu, w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej oraz na Dolnym Śląsku do 0 stopni w Małopolsce i Podkarpaciu. W rzeczywistości było zimnej, najgorsze wpadki miały miejsce w regionach pogodniejszych. W Gdańsku prognozowano -3 stopnie, a było -12, czyli błąd o 9 stopni, w Poznaniu miało być -3, a było -11, w Opolu przewidywano -3, a mieliśmy -10. Nawet w regionach pochmurnych, gdzie radiacji nie było, odnotowano -2 stopnie w Rzeszowie i Krakowie (miało być 0 stopni), w Warszawie -4, a prognozowano -2 stopnie.

Teraz zastanówmy się, dlaczego Polsat ma tak tragiczne prognozy krótkoterminowe, które nie sprawdzają się nawet w jednym procencie. Jedna z przyczyn jest taka, że owa stacja korzysta z najgorszego portalu pogodowego – Smrody, który jak wiemy faworyzuje ciepło. Kolejny błąd jest związany z wykorzystywaniem modelu GFS. To najgorszy model numeryczny dostępny w Internecie, który m.in. nie uwzględnia radiacji przy rozpogodzeniach. Niestety, Smroda, Polsat i ich fani o tym nie wiedzą i bezmyślnie przepisują te głupoty. Innymi słowy prognozy GFS są przez nich całkowicie nieweryfikowane.

Pytam się także, gdzie to 0 stopni w Poznaniu, bo jak do tej pory mieliśmy -4 stopni, czyli dokładnie tak, jak prognozowaliśmy, gdzie te 2 stopnie w Krakowie i deszcz ze śniegiem, gdzie to 0 stopni w Łodzi, bo za oknami -2 stopnie?

Ile tak jeszcze będziemy oszukiwani przez Smrodę, Polsat i ich upośledzonych użytkowników, którzy siłą chcą nam wmówić, że jest wiosna, a jest zupełnie inaczej? W najbliższych dniach wystosuję pismo do KRRiT o zabranie koncesji stacji telewizyjnej Polsat w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych.