Żaden, podkreślamy jeszcze raz ŻADEN portal pogodowy prócz naszego bloga nie przewidywał tak potężnych śnieżyc, które ostatniej doby nawiedziły wiele rejonów Pomorza i Żuław Wiślanych od dużego mrozu o poranku na południu naszego kraju.
Spadło 15 cm białego puchu
Średnio już 80 procent Polski jest pod śniegiem, więc mamy prawdziwą zimę. Ci, którzy twierdzą, że jest inaczej, to najprawdopodobniej użytkownicy Smrody nie mogący ścierpieć, że po raz kolejny popełnili wpadkę, a Królowa wszystko dokładnie przewidziała jeszcze jesienią.
Ostatniej nocy wskutek konwekcji wywołanej wtargnięciem zimnej masy powietrza nad cieplejsze wody Bałtyku najwięcej białego puchu spadło na Pomorzu i Żuławach. W Elblągu, gdzie jeszcze wczoraj o poranku panowały jesienne krajobrazy dziś o 07:00 rano mieliśmy już 15 cm śniegu. Zima zawitała do Koszalina – tam pokrywa śnieżna ma 13 centymetrów, nawet w Kołobrzegu czy w Trójmieście zrobiło się biało – tam leży od 5 do 10 centymetrów białego puchu.
Śniegu do tej pory nie ma na Ziemi Łódzkiej, miejscami na Podlasiu oraz w północnej części woj. małopolskiego. Jednak w przypadku dzielnic centralnych i południowych zmieni się to za dwa dni, ponieważ tam dosięgnie strefa opadów śniegu, dzięki którym białego puchu albo przybędzie, albo krajobrazy zrobią się w końcu białe.
Przy gruncie -23 stopnie
Dzisiejszy poranek zapisał się także pod znakiem dużego mrozu. Najzimniej było w Zakopanem, minus 17 stopni. Jednak nawet niżej to była jak do tej pory najzimniejsza noc tej zimy. 15 stopni poniżej zera było w Katowicach, minus 14 stopni w Rzeszowie i Legnicy, -13 stopni w Jeleniej Górze, -12 stopni w Tarnowie, Nowym Sączu i Przemyślu, a -11 stopni w Suwałkach, Wrocławiu, Legnicy, Kielcach i Częstochowie. Przy gruncie w Bielsku Białej odnotowano -23 stopnie, w Lesku -22 stopni, a w Rzeszowie -18. Najbliższa noc na Śląsku i w zachodniej Małopolsce będzie cieplejsza, a największy dwucyfrowy mróz przeniesie się nad dzielnice północne i wschodnie.
Mamy więc rzeczywiście bardzo łagodny mrozik buhahahahahaha. Gdyby tak było, to Polska nie byłaby pomazana kolorem niebieskim :D Trzeba w końcu uznać wyższość Królowej.

06.02.2018 10:30