Dwóch fotografów dzikiej przyrody w listopadzie zeszłego roku sfilmowało dzikiego niedźwiedzia polarnego bawiącego się z psem zaprzęgowym w dalekich zakątkach Kanady – donosi Fox News.

Brittany Semeniuk, która była jedną z fotografujących osób powiedziała National Geographic, że obserwowała niedźwiedzia polarnego, który zbliżał się do psa zaprzęgowego. „Martwiłam się o psa, gdyż obawiam się, że miś może go zaatakować” – zaznaczyła. „Dochodziły do nas wcześniej informacje o niedźwiedziach polarnych zabijających psy” – dodaje.

Semeniuk powiedziała, że była zaskoczona, gdy niedźwiedź zaczął bawić się z psem. Widać było, jak miś polarny szturcha psa swoim nosem, a ten przewrócił się i wymachiwał łapami ku górze. Spotkanie trwało 15 minut.

„Kiedy niedźwiedź odszedł w celu poszukiwania jedzenia, pies wydawał się zupełnie zdrowy” – powiedziała Semeniuk.

Spotkania psów z misiami polarnymi nie zawsze przebiegają tak łagodnie, zwłaszcza jeśli zwierzęta są głodne. W listopadzie 2016 r. kanadyjskie służby opublikowały film, w którym uwieczniono pieszczoty niedźwiedzia polarnego i psa, ale lokalny serwis informacyjny poinformował wkrótce, że trzy misie polarne zabiły i zjadły inne psy z tego samego obszaru.

31.01.2018 21:29