Zgodnie z prognozami odwilż utrzyma się do końca miesiąca, a zima zacznie wracać od samego początku lutego, a umocni się od 5.02. Zanim to jednak nastąpi, to jeszcze nadchodzący weekend przyniesie temperatury bardziej typowe dla marca, a nawet początków kwietnia, także w Zakopanem, gdzie zostanie rozegrany Puchar Świata w skokach narciarskich.
Sobota, 27 stycznia
W sobotę przez cały dzień stosunkowo najwięcej chmur będzie w pasie od Podlasia, przez Mazowsze, częściowo Kujawy, centrum, po Śląsk – w tych regionach miejscami słabo popada deszcz, a na północnym wschodzie deszcz ze śniegiem. Front ma wolno przemieszczać się na wschód, więc już od rana na Pomorzu, później w Wielkopolsce, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i Warmii, a przez niemal cały dzień w Małopolsce, Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie powinno być dość pogodnie, z zachmurzeniem umiarkowanym, tylko miejscami dużym. Deszcz czy śnieg albo jeszcze nie dotrą jak w przypadku południowego wschodu lub zanikną (na północy i zachodzie). Słupki rtęci pokażą 3-4 stopnie na wschodzie oraz w centrum, najcieplej – do 8 stopni – będzie na krańcach zachodnich i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
Niedziela, 28 stycznia
W niedzielę przez Polskę wędrować będzie kolejny system frontów związanych z niżem skandynawskim i w całym kraju będzie padał deszcz, na północy okresami silniej. Do tego spodziewamy się silniejszych porywów wiatru, na Pomorzu, Warmii i Podlasiu osiągających 60-70 km/h, w głębi kraju 45-55 km/h, być może wzdłuż wybrzeża powieje jeszcze mocniej, do 80 km/h, z zachodu. Słupki rtęci nad ranem pokażą lekki przymrozek miejscami tylko na wschodzie i w Małopolsce. W ciągu dnia będzie się ocieplać do nawet 10-11 stopni na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Śląsku, w głębi kraju 7-9 stopni, najchłodniej jeśli w ogóle można tak powiedzieć będzie na wschodzie – 4-5 stopni.
Pogoda dla Zakopanego
W najbliższy weekend w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas piątkowych kwalifikacji na Wielką Krokiew nie trzeba brać parasoli, bo co prawda zachmurzenie może okresami wzrastać do dużego, ale nie ma szans na deszcz. Wiatr słaby, do 4 m/s, a temperatura osiągnie 3 stopnie. W sobotę podczas zawodów również będzie się chmurzyć, ale opady są mało prawdopodobne. Wiatr nie powinien przeszkadzać skoczkom, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie 5 stopni. W niedzielę istnieje, zwłaszcza w drugiej połowie dnia, ryzyko niewielkich opadów deszczu, wiatr pozostanie słaby i umiarkowany do 3-5 m/s, a temperatura jeszcze wyższa – do 7 stopni.

25.01.2018 14:12