Ten majestatyczny materiał filmowy przedstawia drapacze w w Dubaju wystające ponad chmury w Dubaju, gdy mgła okrywa największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Niesamowite ujęcia gigantycznych budynków sprawiały wrażenie, jakby mieszkańcy penthouse’u i robotnicy mieszkali we własnej krainie snów. O wschodzie słońca złoty blask rzucany przez promienie słoneczne zmieniały chmury w kolor piaskowy, jakby olbrzymie wydmy unosiły się nad miastem. Z kolei w nocy światła uliczne pod nimi ledwo przenikają przez mgłę i są słabo dostrzegalne przez mieszkańców najwyższych pięter bloków.

Rustam Azmi, indyjski przedsiębiorca, który mieszka w Dubaju od 28 lat, uchwycił ten materiał z 88. piętra wieży znajdującej się w centrum miasta. „Widziałem złoty wiek rozwoju Dubaju” – oświadczył 31-latek. „Widziałem dubajskie drapacze chmur wynurzające się z pustyni. Rozwój był wielką wizją Jego Wysokości Szejka Mohammada” – zaznacza.
„Sezon mgieł jest w Dubaju bardzo fascynujący dla fotografów oraz odwiedzających, ponieważ wieżowce unoszą się nad nią, dając marzycielski efekt” – mówi. „Jeśli planujesz wyjazd do Dubaju, musisz to koniecznie zobaczyć. Problem polega na tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy nadejdzie kolejna mgła” – dodaje.

Azmi, pytany o swoje ulubione zdjęcie, twierdzi, że wszystkie go zachwycają, jednak zdecydowanie najlepsza jest ta, która uwieczniła pierwsze promienie słońca padające na mgłę.

„Mgła w Dubaju wygląda marzycielsko, prawie jak w bajce, ale jest też bardzo ryzykowna. „Słaba widzialność sprawia, że jazda jest bardzo trudna, a na dachu wszystko jest bardzo mokre, więc podczas chodzenia trzeba być bardzo czujnym i ostrożnym” – zauważa.

19.01.2018 21:19