W Białymstoku mieszkańcy nie mieli łatwo o poranku @Kurier Poranny
Były już blisko 15-stopniowe mrozy, teraz czas na śnieżyce. Zgodnie z prognozami środowy poranek w większości Polski przyniósł białe krajobrazy, miejscami pokrywa śniegu ma nawet kilkanaście centymetrów. Prognozy wskazują, że będzie go coraz więcej.
Najwięcej śniegu na Pomorzu
O poranku za wyjątkiem krańców zachodnich wszędzie leżało od kilku do nawet kilkunastu centymetrów śniegu. Ostatnia doba okazała się najbardziej śnieżna na Pomorzu, w rejonie Starogardu na południu województwa spadło nawet 18 cm białego puchu – według IMGW taka pokrywa śnieżna wystąpiła w Goręczynie. Prawdziwa zima panuje również w środkowej i zachodniej części województwa, w rejonie Kościerzyny czy Chojnic leży 10 cm śniegu.
Biało również w centrum
Dużo śniegu ostatniej nocy spadło także na Kujawach – w Toruniu 13 cm oraz na zachodzie woj. mazowieckiego – w Płocku 8 cm i Mławie 9 cm. Po 5 cm leżało o poranku w Warszawie, Terespolu, Sulejowie, Częstochowie, Sandomierzu, Siedlcach i Suwałkach. Im dalej na południe i zachód, tym śniegu jest mniej. W Zakopanem leży go ledwie 4 cm, tyle samo w Lublinie, Kozienicach, Krakowie, Łodzi i Białymstoku. W ogóle śniegu nie ma w Jeleniej Górze, Kołobrzegu, Nowym Sączu, Wrocławiu, Przemyślu, Zamościu czy Raciborzu.
Pojawiły się problemy
Jak zwykle w związku z atakiem zimy warunki na drogach w środę o poranku uległy znacznemu pogorszeniu. Najgorzej – według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – jest na terenie województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, gdzie na drogach może występować błoto pośniegowe lub cienka warstwa śniegu. Jednak wszystkie drogi krajowe i powiatowe są przejezdne, ale i tak należy dostosować prędkość do warunków na drodze.

17.01.2018 10:29