Niedawne chłody w centralnej chińskiej prowincji Shanxi spowodowały, że potężny wodospad zamarzł, zmieniając okolicę w lodowy krajobraz. Zobacz przepiękne zdjęcia.

Turyści odwiedzają wodospad Hukou, okrzyknięty największym na świecie żółtym wodospadem, po tym jak jego brzegi całkowicie zamarzły – donosi „People’s Daily Online”.

Gdy olbrzymie sople tworzą się na skarpach, od czasu do czasu tęcza pojawiała się we mgle wodospadu, dodając olśniewające efekty do lodowatej krainy czarów.

Wszystkie sople powstały w wyniku mgły z wodospadu zamarzającej od razu, gdy tylko osadzała się się wzdłuż jego brzegów.

Film opublikowany przez CCTV na Youtube dziesiątki mniejszych zamarzniętych wodospadów, a ich bajkowy widok zachwycał przybyłych w te okolice turystów.

Wodospad Hukou, będący częścią Rzeki Żółtej na zachód od powiatu Jixian w prowincji Shanxi, powstaje gdy koryto zwęża się w górach Hukou na granicy prowincji Shaanxi. W tym miejscu szerokość Rzeki Żółtej zmniejsza się z 250 do 30 metrów, woda w tym miejscu nabiera prędkości i spada z wysokości 50 metrów.

Kształt odcinka rzeki nadaje wodospadzie nazwę Hukou, co oznacza „ujście czajnika”.

06.01.2018 21:22