Powodzie spowodowane ulewnymi deszczami zalały największe boliwijskie miasto Santa Cruz de la Sierra. Pojawiające się osuwiska w regionie uszkodziły niektóre mosty i drogi – donosi ENEX.

Intensywny deszcz pojawił się nad Santa Cruz de la Sierra we wtorek, lokalna stacja meteorologiczna podała, że w ciągu kilku godzin suma opadów sięgnęła 184 mm. Najbardziej dotknięte zostały północne i wschodnie dzielnice miasta. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych bądź poszkodowanych.

Z powodu deszczu rzeka Pirai wyszła z brzegów, zalewając okolicę. Pod wodą zalały się ulice i drogi, podtopieniu uległy dziesiątki domów. Dwa mosty zostały zniszczone przez rwący nurt, niektóre części dróg zostały uszkodzone, miejscami występowały osunięcia ziemi.

Gwałtowne burze i ulewy sprawiły, że ruch transportu publicznego został sparaliżowany, a dostawy wody i prądu zostały przerwane.

Według prognoz synoptyków w najbliższej przyszłości nastąpi ustanie opadów, ale zimna, mglista pogoda utrzyma się do piątku. We wschodnich regionach Boliwii z powodu złej pogody zadeklarowano „pomarańczowy” poziom zagrożenia.

05.01.2018 02:22