Policja oraz ratownicy zwierząt zareagowali na zgłoszenie z parkingu jednej z pizzerii w stanie Massachusetts, gdzie odpoczywał po długiej wędrówce od wybrzeża zmęczony lew morski.

Policja w Yarmouth poinformowała, że oficerowie odpowiedzieli w piątek na zgłoszenia o lwie morskim spacerującym na trasie 6A w porcie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zauważyli, że zwierzę spoczywa na parkingu Yarmouth Pizza. Ratownicy z Amazing Animal Ambassadors pomogli powstrzymać lwiątko od ucieczki, zanim przybyli pracownicy z Marine Mammal Rescue and Research for the International Fund for Animal Welfare, by zabrać krnąbrne zwierzę.

Lew morski trafił do lecznicy, gdzie stwierdzono, że pozostaje w dobrym zdrowiu, mimo że pokonał tak ciężką drogę. „Był bystry, czujny i reagował na kontakt z ludźmi” – powiedział jeden z weterynarzy, który zbadał zwierzę.

Policja oświadczyła w poście na Facebooku, że „zadziwiające” było to, iż lew morski dotarł tak daleko i nie odniósł żadnych obrażeń. „To musi być foka Marynarki Wojennej!” – zażartowano.

03.01.2018 14:41