@AP

Gdy arktyczny wir polarny ogarnął wiele obszarów USA, a temperatura spadła do -38 stopni w Minnesocie, Wodospad Niagara częściowo pokrył się lodem, a AP donosi, że może zupełnie zamarznąć tej zimy. Z pewnością będzie to bezprecedensowe zdarzenie.

W ostatnich dniach nowego roku urzekająca, mroźna pogoda przyciągnęła wielu gości, wielu z nich miało aparaty fotograficzne i smartfony w ręku, by podziwiać i uwiecznić zamarznięte gałęzie drzew, pnie pokryte lodem oraz jak amerykański wodospad otula mgła. Niagara będzie dalej zamarzać, ponieważ w ciągu najbliższego tygodnia przewiduje się kontynuację rekordowo niskich temperatur.

„Wodospad jest niesamowity” – powiedział Ivan Martinez z Hyattsville w stanie Wirginia po tym, jak pozował do grupowego zdjęcia z rodzicami i rodzeństwem. „Byliśmy tutaj, gdy byliśmy dziećmi w lecie bądź wiosną, ale to nie było to samo” – oświadczył.

Zamrożony wodospad przyciągnął nawet turystów z tak gorących krajów jak Honduras czy Australia. Oto Laco z Hondurasu oświadczył: „Wodospad Niagara jest pięknym miejscem. Jest magicznie”. Z kolei Daniel Rodriguez z Williamsburg powiedział: „To mój pierwszy raz tutaj i powiem ci zapiera dech w piersiach, powiem ci. „Wodospad i pokryte śniegiem drzewa są wspaniałe”.

Niagara to zbiór trzech wodospadów, które przekraczają granicę między Stanami Zjednoczonymi w stanie Nowy Jork oraz Kanadą w prowincji Ontario. Po raz ostatni wodospad Niagara całkowicie zamarł w styczniu 2014 roku podczas podobnej fali mrozów. Według meteorologów ta sytuacja może się powtórzyć, ponieważ do lutego temperatury na pograniczu Kanady i USA będą wyjątkowo niskie.

01.01.2018 08:21