Kobieta z Hawajów, która chodziła w pobliżu miejscowej szkoły, odkryła ogromne awokado, które według niej pobiło dotychczas najcięższe zapisane w Księgach Rekordów Guinnessa – donosi UPI.com.

Pamela Wang powiedziała, że szła 26 listopada w Kealakekua, niedaleko szkoły średniej Konawaena, gdy natknęła się na gigantyczne awokado. „Każdego dnia widzę awokado i codziennie je zbieram, jednak tego trudno było nie zauważyć” – powiedziała w gazecie West Hawaii Today. „Był tak duży, jak moja głowa” – oznajmiła.

Przyjaciele Wangi sugerowali, że awokado może być największym na świecie, ale Księga Rekordów Guinnessa ma tylko kategorię najcięższego awokado na świecie – tytuł, na który – według Wangi – zasługuje także jej awokado.

Obecny rekord dla awokado to 1,8 kg, ale owoc znaleziony na Hawajach miał 2,27 kg. Ważenie w ChoiceMART w Kealakekua było nadzorowane przez Ken Love, dyrektora wykonawczego Hawaii Tropical Fruit Growers i farmera South Kona.

Wang zabrała awokado do Kawiarni Floriana, gdzie ostatecznie stało się przekąską, którą podzieliła się z przyjaciółmi. „Smakowało wyśmienicie” – powiedziała. „Drzewo jest bardzo dobre, było 10 osób i nie zjedliśmy nawet połowy połowy awokado” – dodaje.

Resztę awokado pozostawiono w restauracji i będzie serwowane klientom.

08.12.2017 02:31