Szokujące zdjęcia z kamer rejestrują dokładnie moment, kiedy człowiek wpada do leja krasowego, który otwiera się pod stopami brukowanego chodnika w czwartek w południowo-wschodnich Chinach – donosi NDTV.

Ujęcia z dwóch oddzielnych kamer CCTV pokazują moment, gdy niczego nie podejrzewający pieszy znika w dziurze w Nanchang w prowincji Jiangxi. Z kolei film opublikowany w Internecie pokazuje mężczyznę, który był z trójką przyjaciół na chodniku, szykując się do przejścia przez ulicę. Nagle pieszy znika z widoku i wpada do olbrzymiego zapadliska. Kilku przechodniów rzuca się na ratunek, gdy zszokowani przyjaciele poszkodowanego podaje mu rękę, by pomóc mu wyjść z otworu.

„Stałem na chodniku i nagle rozstąpiła się pode mną ziemia. Wpadłem do dołu, całe szczęście, że otwór nie był głęboki i mogłem wyjść praktycznie o własnych siłach, z małą pomocą kolegów” – mówi mężczyzna. Jak informuje CCTV, poszkodowany wyszedł ze zdarzenia względnie cało, doznał tylko kilka siniaków i drobnych skaleczeń.

Według ekspertów przyczyną zapadnięcia ziemi były najprawdopodobniej ulewne deszcze, które przechodziły ostatnio nad regionem.

05.12.2017 03:35