Potężne tornado nawiedziło w środę gęsto zaludniony obszar prowincji Wschodnia Jawa, powodując obrażenia u 35 osób i zniszczył co najmniej sześćset budynków – donosi Reuters, powołując się na szefa lokalnej służby ds. łagodzenia skutków klęsk żywiołowych.

Tornado, któremu towarzyszył wiatr o prędkości 70 kilometrów na godzinę, wyznaczył ścieżkę zniszczenia w rejonie Sidoarjo i trwał przez około pięć minut – oświadczył telefonicznie Dwidjo Prawito z agencji łagodzenia skutków katastrof naturalnych w Indonezji.

Film opublikowany na portalach społecznościowych przedstawił fragment dachu oderwanego od budynku, a szczątki zostały uniesione wysoko w powietrze.

Około 100 osób zostało ewakuowanych do szkoły podstawowej, a pozostali nie wyjechali, by pozostać z członkami swoich rodzin – powiedział Prawito. Choć nikt nie zginął, 35 osób odniosło drobne obrażenia.

To nie pierwsze tornado, które uderzyło w Indonezję w tym roku. W lutym 166 domów zostało uszkodzonych, gdy trąba powietrzna nawiedziła kilka wiosek na tym samym obszarze.

23.11.2017 14:25