Dwa dystrykty w południowej dzielnicy Ghazni otrzymały pierwsze opady śniegu w tym sezonie; grubość pokrywy śnieżnej w niektórych miejscach przekroczyła 35 centymetrów, blokując drogi łączące dzielnicę ze stolicą prowincji – donosi ENEX.

Pierwsze płatki śniegu spadły na dystrykty Malistan i Jaghato w Ghazni. Mieszkańcy dzielnic są zadowoleni z wczesnych opadów śniegu w tym roku, ale także martwią się, że drogi zostaną zablokowane, jeśli biały puch będzie wciąż sypał.

„Jestem tutaj w Jaghato, gdzie spadła duża ilość śniegu, drogi zostały zablokowane i nie możemy udać się do Ghazni, stolicy prowincji” – powiedział Abdul Wakil, mieszkaniec dystryktu Andar. Pokrywa śnieżna wzrosła do 35 centymetrów, część kierowców utknęła w zaspach bądź wpadła samochodami do rowów.

Sayed Ali, mieszkaniec powiatu Malistan, podkreślił, że opady śniegu w tym roku pojawiły się znacznie wcześniej niż zwykle. Władze lokalne zapewniły mieszkańców, że są w pełni przygotowani do usuwania śniegu z dróg po ewentualnych intensywnych opadach.

17.11.2017 21:29