Choć minęło tydzień od ataku Opheli na Wyspy Brytyjskie, to na portalach społecznościowych wciąż pojawiają się nagrania ze spektakularnego uderzenia „ex huraganu”. Ten przerażający materiał filmowy został uchwycony na pokładzie włoskiego tankowca będącego podczas wichury na morzu za portem Cork na południu Irlandii.

Film zdobyty przez Cataldo Gianluca przedstawia ogromny tankowiec, o który co jakiś czas rozbijają się ściany wody. Potężna fala narasta, tankowiec przedziera się, wznosząc się tak wysoko na stromej fali, że nos statku zostaje skierowany ku górze pod niepokojąco ostrym kątem. Mimo, że sytuacja wyglądała naprawdę bardzo źle, tankowiec i załoga na jego pokładzie zdołała przetrwać sztorm.

Mimo, że post na Twitterze mógł sugerować, że film został nakręcony w Cork Harbor, przedstawiciel portu potwierdził, że materiał uchwycono prawdopodobnie w znacznej odległości od wybrzeża – czytamy w serwisie Daily Mail.

Użytkownicy Twittera wyrazili podziw dla autora tego filmu, nie ukrywając jednocześnie swojego przerażenia. „To był sztorm… niesamowicie przerażający” – napisał Hughes. Kolejny podkreślił: „Ten film sprawił, że czuję się jak marynarz!”

Ophelia uderzyła w Irlandię w zeszłym tygodniu, zabijając co najmniej trzy osoby, a tysiące ludzi na wiele dni zostało pozbawionych prądu. Wichura zniszczyła również domy i infrastrukturę drogową. Podczas przechodzenia orkanu w pobliżu Waterford zarejestrowano najwyższą falę w historii Irlandii – miała ona wysokość 17,81 m, czyli tyle, ile sześciopiętrowy budynek.

Poniżej zobacz, jak Ophelia odwraca normalny bieg wodospadu

23.10.2017 21:16