Dziś drugi dzień z rzędu na przeważającym obszarze naszego kraju możemy cieszyć się bezchmurnym niebem i nawet 25 stopniami. Czy taka pogoda ma szansę utrzymać się dłużej, a może na horyzoncie widać już chmury, ochłodzenie i deszcz? Sprawdźmy!
Pozostajemy pod wpływem wyżu
Aktualnie piękne babie lato z bardzo wysokimi temperaturami gwarantuje nam potężny wyż znad Morza Śródziemnego. W najbliższych dniach układ ten ma ulec nieznacznemu osłabieniu, jednak wciąż będziemy daleko od niżów znad Atlantyku i nad północnej Rosji. Dodatkowo w dalszym ciągu pozostaniemy w zasięgu bardzo ciepłych mas powietrza rodem znad północnej Afryki, przez co zimno nam z pewnością nie będzie.
Nie zabraknie słońca, z wyjątkiem czwartku
Nadchodzące dni do piątku z pewnością nie przyniosą żadnego deszczu. Dopiero w piątek pod koniec dnia na krańcach zachodnich oraz na Pomorzu miejscami słabo pokropi. Do tego czasu będziemy się cieszyć na ogół aurą bardzo słoneczną. W środę nieco więcej chmur pojawi się jedynie w północnej połowie naszego kraju, a w szczególności na Podlasiu, Warmii i Mazurach, północy Mazowsza i częściowo w Wielkopolsce. Bardziej pochmurnym dniem zapowiada się czwartek, bo w tym dniu po liczne poranne mgły mogą wygenerować sporo niskich chmur warstwowych. Słońce pojawi się jedynie na Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu, na Suwalszczyźnie i miejscami na Warmii.
Wyjątkowo ciepło
Nadchodzące dni zapowiadają się wyjątkowe pod względem temperatury, nawet jak na drugą połowę października. Śląsk, Małopolska i Podkarpacie w najbliższych dniach będą najcieplejszymi regionami w naszym kraju – spodziewamy się tam 20-23 stopni, ale lokalnie w regionach podgórskich może być jeszcze trochę cieplej. W głębi kraju 18-20 stopni, chłodniej ma być w rejonie Zatoki Gdańskiej, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu – średnio 14-16 stopni. Jednak w czwartek, który będzie dniem nieco bardziej pochmurnym, temperatury w okolicach 15 stopni możliwe są również w centrum i na zachodzie. Poranki z temperaturami 5-10 stopni, w regionach podgórskich lokalnie jeszcze chłodniej.

17.10.2017 14:24