Obiecywaliśmy babie lato, z wysokimi temperaturami i słońcem! Prognozy znów sprawdzą się w stu procentach, przed nami prawdziwa polska złota jesień, jakiej nie mieliśmy już dawno!
Poniedziałek, 16 października
Poniedziałek niemal w całym kraju zapowiada się słoneczny, bezchmurny i bardzo ciepły. W pierwszej części dnia chmurzyć może się jeszcze lokalnie na krańcach wschodnich, Warmii i Pojezierzu Pomorskim, ale w dzień powinno pojawić się i tam. Dla odmiany ponownego wzrostu zachmurzenia w ciągu dnia spodziewamy się na Pomorzu, ale padać nie powinno. Słupki rtęci pokażą 23-25 stopni w województwach południowych – od Dolnego Śląska po Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie, 20-22 stopnie na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, Kujawach, w centrum, Mazowszu i Roztoczu, 16-18 stopni na Pomorzu Zachodnim, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu, najchłodniej nad samym morzem – 13-15 stopni. Wiatr okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
Wtorek, 17 października
We wtorek Podlasie wciąż będzie najbardziej zachmurzonym regionem i przez to najchłodniej – 15-16 stopni. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko o poranku gdzieniegdzie możliwe są jeszcze mgły i zamglenia. Słupki rtęci około godziny 15-16 wskazywać będą na ogół 20-23 stopnie, Dolny Śląsk, Opolszczyzna i południowe obszary Małopolski pozostaną najcieplejsze – tam 24-25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
Środa, 18 października
W środę bez jakiś spektakularnych zmian w pogodzie. Nigdzie nie powinno padać, na południowym wschodzie bezchmurnie, poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Po poranku z mgłami i temperaturami oscylującymi w granicach 7-11 stopni (w rejonach podgórskich chłodniej), po południu od 16-18 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach, północy Mazowsza oraz na Podlasiu, 19-21 stopni na zachodzie, 22-23 stopnie w centrum, Opolszczyźnie i Śląsku do 24-25 stopni w Małopolsce i Podkarpaciu. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.
Czwartek, 19 października
W czwartek babie lato nas nie opuści – w większości Polski niemal bezchmurnie, a temperatury będą się wahać od 16-17 stopni na północy, 18-20 stopni w głębi kraju do 21-23 stopni na Śląsku, Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, w Małopolsce i Podkarpaciu. Wiatr wciąż z południa i południowego-wschodu, słaby i umiarkowany.
Poranek tradycyjnie z lokalnymi mgłami, a temperatury na poziomie 6-10 stopni.
Piątek, 20 października
Dopiero w piątek aura zacznie się powoli zmieniać, ale nie będzie najgorzej. Na przeważającym obszarze słonecznie i bardzo ciepło, do 23 stopni na południu. Dopiero pod koniec dnia nieco więcej chmur na zachodzie i Pomorzu, gdzie słabo popada. Temperatury w ciągu dnia nigdzie nie powinny wskazać mniej niż 16-18 stopni. Wiatr już zdecydowanie silniejszy niż w ostatnich dniach, w regionach podgórskich pojawi się wiatr halny. Będzie on zwiastunem zmiany pogody w weekend – jak zwykle na sobotę i niedzielę czeka nas spadek temperatury i oczywiście zmoczy nas deszcz. Ale to już tradycja, że pogoda psuje się dokładnie na weekend.

15.10.2017 10:26