Śnieg we wtorek spadł w niektórych górskich regionach wokół Pekinu – poinformował urząd meteorologiczny, dodając, że to najwcześniejszy opad śniegu od lat.

Zhou Huanyu, który pracuje dla rządu miasta Qingshui w okręgu Mentougou powiedział, że w górach Lingshan, najwyższym szczycie (osiągającym 2 300 m n.p.m) w Pekinie, śnieg zaczął padać we wtorek o piątej rano. Temperatura w okolicy obniżyła się do zaledwie 3 stopni, a biały puch pokrył zieloną trawę i lasy wysoko w górach.

We wtorek o poranku śnieg pojawił się także w górach w dystryktach: Yanqing i Fangshan. Automatyczna stacja obserwatorium meteorologicznego w górach Xiaohaituo, gdzie odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 r., wskazuje, że głębokość pokrywy śnieżnej osiągnęła wysokość sześć centymetrów.

Jednakże obserwatorium meteorologiczne w Pekinie podkreśliło, że w mieście opady śniegu się jeszcze nie pojawiły, a zamiast białego puchu padał deszcz. Mokro i mglisto w chińskiej stolicy jest już od poniedziałku i taka pogoda spodziewana jest do końca dnia.

Śnieg spowodował również wiele problemów na górskich drogach. Według Chińskiego Departamentu Meteorologicznego to najwcześniejsze opady śniegu w chińskich górach wokół Pekinu od 22 lat.

11.10.2017 02:24