Żółw morski, który utknął na plaży w Hiszpanii, zszokował turystów i okolicznych mieszkańców swoimi nietypowymi rozmiarami. Do jego usunięcia trzeba było zaangażować… ciężki sprzęt!

Żółw, który mierzył nieco ponad 2 metry, został wyrzucony przez morzę na plażę w Calelli, w odległości około 60 kilometrów od Barcelony. Istota była tak ogromna, że urzędnicy musieli zamówić koparkę, która była w stanie podnieść zwierzę.

Gady, zidentyfikowany skórzasty żółw morski, znajdowały się w zaawansowanym stadium rozkładu. Jego ciało zostało przetransportowane do oddziału weterynarii Autonomicznego Uniwersytetu w Barcelonie w celu przeprowadzenia sekcji.

Rozmiar gigantycznego żółwia stał się prawdziwym hitem na portalach społecznościowych, kilka osób, pomimo przerażającego zapachu, postanowiło zbliżyć się do gada.

Skórzaste żółwie są największymi ze wszystkich znanych żółw. Niektóre mogą liczyć nawet ponad 2 metry długości i ważyć do 900 kilogramów. Ten znaleziony w Hiszpanii ważył około 200 kilogramów – donosi Radio Calella. Wcześniej w tym miesiącu rybacy w nadmorskim mieście Vilanova i la Geltru znaleźli innego żółwia skórzastego uwikłanego w sieci. Mięsożerne Dermochelys corescea pływają głównie na otwartych oceanach, tak daleko na północ jak Alaska i na południu – aż po południowe krańce Afryki. Ostatnie obserwacje na Morzu Śródziemnym są zaskakujące – twierdzą biolodzy.

23.09.2017 21:22