Luksusowy hotel należący do rodziców męża Pippy Middleton – siostry księżnej Kate – Jamesa Matthews potężny huragan Irma obrócić w ruiny. Gwiazdy show biznesu już z pewnością szybko nie przybędą do ośrodka.

Eden Rock Hotel na St Barthelemy – będący miejscem wypoczynku dla znanych osobistości, w tym Toma Hanksa, Jessici Alby i Jennifer Lopez – zmienił się do poznania po katastrofalnym spotkaniu z burzą, która zabiła dziesięć osób.

Szokujące zdjęcia zostały zrobione przez Kevina Barrallona i zamieszczone online pod hasłem „St Barts po przejściu Irma”. Opisując krajobraz wokół hotelu, gdzie najtańszy nocleg kosztował 777 dolarów, jeden ze świadków poinformował na Twitterze: „wszystko, co pozostało z hotelu, to gruz”.

David i Jane Matthews przeprowadzili się do St Barts we wrześniu 1995 r. po zakupie Eden Rock od miejscowego poszukiwacza przygód Rémy’ego de Haenena. Szybko stała się jedną z ulubionych miejsc wypoczynkowych dla rodziny Middleton, gdzie Pippa i James często byli przyłapywani przez paparazzi na opalaniu i kąpaniu się w basenach.

Hotel został wybudowany na St Barts w 1950 roku. Szybko przyciągnął gwiazdy i często był miejscem wakacji w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, w tym rodziny Rothschilda i Rockefellera. Niestety, ośrodek został całkowicie zniszczony w środę przez huragan Irma, burzę najwyższej piątej kategorii.

St Barts to niewielka wyspa leżąca obok Barbudy i St Martin, gdzie w rezultacie przejścia Irmy zniszczeniu uległo 95 proc. infrastruktury. Urzędnicy powiedzieli, że co najmniej dziesięć osób zmarło na francuskiej wyspie St Martin – dziewiczego ośrodka turystycznego, gdzie życie zaczyna się dopiero po zmroku. Przemawiając dla France Info Gerard Collomb, podkreślił, że liczba zgonów w Saint-Martin i Saint-Barthelemy może być wyższa, ponieważ grupy ratownicze jeszcze nie zakończyły przeszukiwać wysp.

11.09.2017 14:29