Łatwo o tym zapomnieć, pośród burzy ludzkich konfliktów, jak bardzo jesteśmy przeciwko siłom natury. Jednak nowy zestaw zdjęć nominowanych do prestiżowego konkursu Pogodowych Fotografii Roku – stanowi inspirujące przypomnienie. Królewskie Towarzystwo Meteorologiczne i Królewskie Towarzystwo Fotograficzne ogłosiły listę kandydatów biorących udział w tegorocznej drugiej edycji konkursu.

Organizatorzy otrzymali ponad dwa tysiące zdjęć z sześćdziesięciu krajów na całym świecie, a 48 pochodzi z samej Wielkiej Brytanii. Autorzy walczą w dwóch kategoriach – 16 lat i mniej oraz powyżej 17 lat; zdjęcia przedstawiają zjawiska pogodowe, takie jak chmury, błyskawice, deszcz, mgła lub śnieg i ich wpływ na ludzi, miasta oraz krajobraz naturalny.

Komentując zdjęcia prezenter pogody BBC Matt Taylor oświadczył: „Nie spodziewaliśmy się, że trafi do nas aż tyle zdjęć, przez co wybranie zwycięzców było dla nas trudniejsze niż myśleliśmy”. „Kontynenty zostały przecięte, były wielkie emocje przez oszałamiające różnorodne zdjęcia, takie jak chmury Cumulonimbus czy unoszące się faliste mgły. Nie mogę się doczekać zobaczenia, który obraz wzbudzi najwięcej emocji u naszych internautów” – dodaje.

04.09.2017 02:45