Ci, którzy wybrali sobie akurat ten tydzień na urlop i spędzenie wakacji nad Bałtykiem, raczej kiepsko trafili, ale najgorzej nie będzie. A jak zapowiada się pogoda w górach i na Mazurach? Sprawdźmy!
Pogoda nad morzem
Dzisiaj pogodę nad samym morzem kształtuje wypełniający się niż skandynawski, stąd jest zimno i mokro. Taka deszczowa i chłodna pogoda pozostanie nad polskim wybrzeżem do środy – co prawda nie spodziewamy się ciągłych, długotrwałych opadów i mamy szansę również na przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza w środę po południu, temperatura będzie mało zachęcała do opalania i kąpieli, bo nie przekroczy 17-19 stopni. Dodatkowo może mocniej powiać do 4-5 stopni w skali Beauforta, z północy. W czwartek i piątek ma zrobić się nieco cieplej, do 21-22 stopni, ale mogą pojawiać się opady i w weekend oczywiście kolejne ochłodzenie, spadek temperatury poniżej 20 stopni i w sobotę przelotny deszcz. Lepsza, ale chłodna, zapowiada się niedziela.
Pogoda w górach
Nieco lepiej będzie w górach. We wtorek i środę będzie słabo padać głównie w Bieszczadach, w Karkonoszach i Tatrach powinno być słonecznie. Temperatura jednak stosunkowo niska, u podnóży ok. 20 stopni, a nocami poniżej 10 stopni, wyżej, na szczytach od 5 do 8 stopni. Cieplejsze dni wrócą w czwartek i piątek, kiedy w dolinach będzie nawet powyżej 25 stopni, wyżej również zrobi się przyjemnie, do 10-13 stopni. W czwartek w Karkonoszach, a w piątek również w Tatrach pojawią się burze, w piątek mogą być gwałtowne, z silnym porywistym wiatrem i gradem. Weekend, zwłaszcza sobota, deszczowa, niedziela pogodniejsza, ale chłodne, ok. 20-22 stopni.
Pogoda na Mazurach
Dobrych wieści nie mamy również dla tych, którzy wypoczywają na Mazurach. Do środy włącznie pogoda w przysłowiową kratkę: czasem więcej słońca, czasem więcej chmur, przelotny deszcz i burze. Temperatura do 20 stopni. Wiatr 3-4 stopnie w skali Beauforta, z północnego-zachodu i zachodu. Czwartek powinien być suchy i pogodny, ale temperatury na podobnym poziomie. Wiatr słabszy, do 2 stopni Beauforta, z południowego-zachodu. W piątek przelotnie popada i 23 stopnie. Weekend z ochłodzeniem, znów ok. 20 stopni.

21.08.2017 12:34