Te niesamowite ujęcia zostały zrobione w momencie, gdy myśliwiec przelatywał przez tęczę nad Brecon Beacons. Efektowna tęcza powstała nad falistym zielonym walijskim krajobrazem poniżej, zanim RAF GR4 Tornado zrobił zdjęcia z bliska.

Mężczyzna, który znalazł się w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie, by uwiecznić te spektakularne zdjęcia, miał nadzieję latać w pobliżu tęczy, gdy ta niespodziewanie pojawiła się w pobliżu Bwlch. Fotograf, który nie podał swojego imienia, powiedział: „Podczas jednej z moich podróży do pętli Mach był to szczególnie cichy dzień na Bwlch.
Było zimno i smutno, a potem około 14.45 zauważyłem w oddali deszczowe chmury, które przemieszczały się wprost na mnie”. „Około godziny trzeciej zaczęło padać i powstała tęcza. To była okazja, jakiej nie można było przegapić, więc przeleciałem nad nią moim GR4 Tornado” – dodał.

Na zdjęciach w oddali można zauważyć również owce na wypasie w postaci niewielkich białych punkcików. „To wszystko sprawiło, że warto było siedzieć przez cały zimny dzień na taką chwilę. To był naprawdę piękny widok. Czasami zasługujesz na małe szczęście” – podkreśla autor zdjęć.

Tęcza powstaje z powodu załamania promieni słonecznych na kroplach deszczu. Dzięki temu procesowi czasami możemy podziwiać wielobarwny spektakl na niebie.

08.08.2017 21:34