Lokalne władze w poniedziałek uratowały dwóch kierowców, których samochody utknęły zanurzone po sam dach w wodzie w odległości mniejszej niż 800 m od siebie w San Antonio – donosi mysanantonio.com.

Jeden z kierowców siedział na dachu SUV pośród rosnącego poziomu wody, gdy ratownicy, nie mogąc dotrzeć do niego z drabinami, przygotowali wdrożyć łódź. W końcu mężczyźnie udało się wskoczyć na drabinkę i był bezpieczny.

Drugi kierowca – kobieta – początkowo została uratowana z tonącego samochodu, ale wpadła z powrotem do wody, gdy próbowała wrócić do pojazdu po klucze. Zespół ratownictwa wodnego w San Antonio po raz pierwszy zobaczył kobietę stojącą na dachu swojego sedana około 10:30 w pobliżu West Commerce Street i West Military Drive.

Jednostka ratownicza zmuszona była przedrzeć się przez zalaną ulicę, by móc udzielić pomocy kobiecie. Zamknięto ponad 20 dróg. Władze odebrały kilkadziesiąt zgłoszeń o podtopieniach wywołanych powodziami błyskawicznymi.

Przyczyną niezwykłej powodzi błyskawicznej były nagłe i ulewne opady deszczu. W ciągu kilku godzin spadło 100-125 mm. Ewakuowano mieszkańców kilkudziesięciu posesji, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

08.08.2017 10:23