Dziesiątki psów wykazało się nadzwyczajną równowagą i spokojem, łapiąc fale podczas psich zawodów surfingowych, które odbyły się w zeszły weekend w Kalifornii – donosi UPI.com.

Utalentowane czworonogi i ich właściciele zebrali się na drugie coroczne Mistrzostwa Świata w Psim Surfingu w Linda Mar Beach w Pacifica. Zwierzęta podzielono na grupy według ich wagi i mogły konkurować solo lub w grupach tandemowych, np. pies/pies i człowiek/pies.

W tegorocznym konkursie wzięło udział trzydziestu psów, około pięciokrotnie więcej niż rok wcześniej. Surfujące czworonogi są oceniane przede wszystkim przez to, jak długo mogą się utrzymać pionowo na desce.

„To subiektywne” – powiedział sędzia Sam Stahl. „To niezwykłe uczucie. Szukasz zdolności, by stać, jeździć, poruszać się na falach. Szukasz stylu. Jak przerażony lub spokojny jest pies. To czyni różnicę” – dodaje.

Wszystkie psy w konkursie zostały wyposażone w kapoki ratunkowe, ale niektórzy właściciele wzbogacali ich styl za pomocą kombinezonów, okularów przeciwsłonecznych czy fryzur. Oprócz konkurencji surfingowej, zwierzęta mogły też stanie rywalizować w łapaniu frisbee, pobiciu piłki czy brać udział w pokazie mody dla psów.

Pod ręką byli również wolontariusze z Peninsula Humane Society, którzy zachęcali gości do adopcji psów, a przychody z imprezy zostały przekazane organizacjom non-profit i organizacjom zajmujących się zwierzętami i surfingiem.

07.08.2017 21:29