W ostatnim tygodniu pogoda znów raczej nie dopisywała wypoczywającym nad morzem, bo padało i było chłodno. Troszkę lepiej było w górach, gdzie przeważało pogodne niebo. Jednak w tym tygodniu, zgodnie z obietnicami, słońca nie zabraknie zarówno plażowiczom, jak i piechurom w Tatrach i Karkonoszach.
Pogoda nad morzem
Nadchodzące dni na wybrzeżu zapowiadają się naprawdę świetnie, choć również musimy się zmierzyć z opadami i burzami. Deszcze i burze, chwilami bardzo gwałtowne, z silnym wiatrem i gradem będą występować nad całym wybrzeżem we wtorek. Jednak również możemy liczyć w przerwach między opadami na chwile ze słońcem. Temperatura przeważnie od 20-23 stopni na wybrzeżu wschodnim, do 26-29 stopni w części środkowej i wschodniej. Środa nad morzem zapowiada się przyjemna, słoneczna, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem, a słupki rtęci będą oscylować w granicach 20-23 stopni. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z północnego-zachodu. W czwartek znów może się bardziej zachmurzyć, zagrzmieć i popadać, aczkolwiek na wybrzeżu wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej przez większą część dnia utrzyma się ładna pogoda i tam też najcieplej – 25-27 stopni, na zachodzie nieco chłodniej – od 20 do 23 stopni. Piątek znów przyjemny, słoneczny i ciepły, do 20-23 stopni. Całkiem ładny nad morzem będzie również weekend, zwłaszcza sobota.
Pogoda w górach
W górach, zwłaszcza w Bieszczadach i Tatrach, nie zabraknie pogodnych chwil. Wtorek bez burz wszędzie na południu i bardzo gorąco, w dolinach od 30 do 34 stopni, na szczytach również wyjątkowo ciepło – na Kasprowym Wierchu ok. 20 stopni, na Śnieżce 24 stopnie. W środę w górach może lokalnie zagrzmieć, ale takich miejsc będzie niewiele. Wciąż bardzo ciepło, przeważnie od 27 do 33 stopni u podnóży oraz 16-19 stopni na szczytach. W górach najbardziej burzowym dniem zapowiada się czwartek – szczególnie silne burze wystąpią w Tatrach, lokalnie spadnie również grad i będzie gorąco – do około 32 stopni. W piątek aura powinna się uspokoić i temperatura trochę spadnie, w dolinach 24-27 stopni, wysoko w górach od 12 do 17 stopni. W weekend znów mogą pojawić się burze.

31.07.2017 12:25