To przerażający moment, gdy 30-metrowa fala uderza dziobem statku podczas silnej burzy. Powyższy materiał został sfilmowany na Morzu Północnym na jednym z górnych pokładów statku; uchwycono monstrualną falę, która wygina się wysoko nad statkiem, a następnie rozbija o przednią ścianę.

Jeśli statek byłby mniejszy, byłyby to ostatnie jego chwile na powierzchni morza. Jednak był w stanie zmierzyć się i wyjść zwycięsko z fali.

Chociaż większość pasażerów, prawdopodobnie, zamarło, pewien mężczyzna, prawdopodobnie filmujący zdarzenie, wpadł maniakalnego śmiech, gdy fala przemyła statek. „To cholernie cool!” – wykrzyknął.

Widok na ocean rozmywa się, gdy fala uderza o nos statku i rozbija się o górną część okna kabiny.

Przerażający materiał filmowy, który był oglądany na YouTubie 5,4 mln razy, wywołał mieszane uczucia. „Czy można sobie wyobrazić, że jesteś marynarzem na drewnianym statku i tam jest coś takiego?” – napisał jeden z komentatorów.

Morze Północne, położone jet pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Wielką Brytanią, Skandynawią, Niemcami, Holandią, Belgią i Francją. W miesiącach zimowych wiatr, burze i gigantyczne fale są tu częstymi gośćmi.
Ale tak spektakularne zjawiska naturalne, jak te na filmie, udaje się uchwycić bardzo rzadko.

22.07.2017 02:36