Silne opady deszczu oraz powodzie sprawiły, że co najmniej 27 osób poniosło śmierć w krajach zachodniej Afryki: Nigerii oraz na Wybrzeżu Kości Słoniowej – donosi agencja Reuters.

Jak poinformowały w sobotę w oświadczeniu władze Nigerii, z powodu powodzi w całym kraju zginęło 16 osób. Tymczasem wojskowi funkcjonariusze straży pożarnej Wybrzeża Kości Słoniowej podały, że ulewne deszcze spowodowały śmierć 11 osób. Setki innych zostało dotkniętych przez trudne warunki meteorologiczne.

„W Nigerii powódź i deszcze zniszczyły ponad 400 domów, a 3 tys. osób musiało opuścić swoje domy” – poinformował rząd. Najbardziej dotkniętymi obszarami były obszary wokół stolicy na południowym zachodzie i inne regiony na południu i na zachodzie kraju.

„Jesteśmy dopiero na początku deszczowego sezonu, który potrwa co najmniej dwa miesiące” – poinformowało wojskowe źródło Wybrzeża Kości Słoniowej.

Jednak analitycy ONZ przewidywali w tym roku wyjątkowo silne deszcze w częściach Afryki i ostrzegli, że 157 000 osób żyje w obszarach, które mogą być dotknięte powodzią.

19.06.2017 14:26