Tornado, które nawiedziło region Morza Czarnego, „ewoluowało” w piękną tęczę. Świadkiem niezwykłego zjawiska pogodowego byli odpoczywający na plaży w Soczi. Lej trąby wodnej, który znajdował się 6 km od wybrzeża, nie przestraszył plażowiczów – wręcz przeciwnie, wzbudził zwiększone zainteresowanie.

Na materiale filmowym widoczny jest ogromny wirujący lej na powierzchni Morza Czarnego, który wydaje się łączyć wodę i niebo. Nagle tornado znika z pola widzenia, a na jego miejscu pojawia się przepiękna tęcza.

Tornado obserwowano w regionach Dzhubga i Olginka. Na zdjęciach i filmach opublikowanych na portalach społecznościowych widać, jak gwałtowny wiatr podnosi leżaki i dmuchane materace, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tornada w kurortach Morza Czarnego nie należą do rzadkości, ale najczęściej występują w sierpniu i wrześniu, gdy woda jest stosunkowo ciepła i miesza z chłodną masą powietrza z północy. Dlatego czerwcowy wir nieco zaskoczył zarówno mieszkańców jak i turystów. W ubiegłym roku trąby wodne zostały dostrzeżone w Adler i Lazarevskoe.

Niebezpieczne lejki pojawiają się nie tylko w regionie Krasnodarskim. Na początku czerwca hitem w Internecie stały się filmy z tornada, który ścigano w Tatarstanie.

19.06.2017 21:12