Gigantyczna ośmiornica uciekła ze zbiornika w akwarium. Czerwone stworzenie morskie, które waży kilkadziesiąt kilogramów, widać, że ślizga się po podłodze, próbując uciec najdalej od szklanego pudła, w którym był więziony. Ten dziwaczny incydent miał miejsce w mieście Władywostok w południowo-wschodniej Rosji i został uchwycony na kamerze, a materiał opublikowano online.

Według właściciela, ośmiornica sama otworzyła zamek na siatce znajdujący się nad jego obudową. Ponieważ stworzenie nie ma kości, mogło przecisnąć się przez małą dziurę i uciec z akwarium.

Pracownicy w ośrodku mówią, że ośmiornica nie odniosła obrażeń w incydencie, ponieważ zwierzę może przetrwać kilka minut bez wody. Grupa nurków zdołała złapać stworzenie z powrotem i zwrócić do domu.

„To dobre posunięcie, które zasługuje na szacunek. Zbyt ciemno między czterema murami dla tej beztroskiej istoty. Myślę, że musi wrócić do oceanu” – napisał jeden z użytkowników. Jednak inny dodał: „Szkoda pracowników. Powinni byli się nimi zająć lepiej”.

01.06.2017 02:36