Za niespełna trzy tygodnie zaczyna się meteorologiczne lato. a zima znów o sobie przypomniała. Zgodnie z prognozami za nami bardzo mroźny jak na maj poranek, a w północnych regionach naszego kraju wystąpiły dodatkowe intensywne opady śniegu.
Śnieży na Pomorzu i Mazurach
Od samego rana śnieg mocno daje się we znaki na terenie województw: pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W Trójmieście z powodu nagłego ataku zimy Szybka Kolej Miejsca ma nawet półgodzinne opóźnienia. Warunki na drogach są bardzo trudne, a krajobrazy w wielu regionach zabieliły się.
„Trzeba zmieniać opony na zimowe” – żartują mieszkańcy Gdyni, którzy rano udawali się do pracy i szkoły. Opady śniegu przesuwają się na wschód i niebawem zacznie sypać na Podlasiu.
Nawet 6 stopni mrozu
Tak zimnej nocy w maju nie mieliśmy już od sześciu lat. Dziś nad ranem w Kielcach, Katowicach i Rzeszowie na wysokości 2 metrów temperatura spadła do minus 4 stopni. Największy mróz przy gruncie, kilka centymetrów nad gruntem, odnotowano w Łodzi – minus 6 stopni. Jeszcze zimniej było w regionach podgórskich, nawet -8 stopni.
Znów z powodu przymrozków doszło do poważnych strat w sadownictwie. Na szczęście tym razem obeszło się bez rekordów.

10.05.2017 10:24