Po wielu tygodniach oczekiwań i niepewności żyrafa April wreszcie urodziła w sobotę, zachwycając setki tysięcy ludzi, którzy monitorowali na żywo życie w ogrodzie zoologicznym w Nowym Jorku.

April, która zamieszkuje Animal Adventure Park w Harpursville, w zachodnim Nowym Jorku, chodziła w ciąży przez co najmniej 16 miesięcy, choć typowa ciąża u żyraf trwa 15 miesięcy.

April dosłownie podbiła serca milionów internautów na całym świecie, gdy ogród zoologiczny rozpoczął nadawanie relacji na żywo z jej klatki w lutym. Każdego dnia 15-letnią April śledziło setki tysięcy użytkowników, a ponad milion oglądało moment kulminacyjny – narodziny małego zwierzątka.

Specjalne konto utworzone na YouTube w sobotę pokazało poród April i kopytka jej dziecka, które wychodzą z łona matki. Po akcji pracownicy parku zbadali maleństwo – okazało się, że ma wysokość 1,83 cm i waży 68 kg.

Kilka godzin później na stronie na Twitterze ogłoszono, że nowo narodzona żyrafa jest płci męskiej, a następnie opublikowno zdjęcie bezimiennego cielaka i jego matki z wiadomością: „Wszystko jest dobrze”. Ogród zoologiczny planuje zorganizować konkurs na nadanie imienia żyrafce.

17.04.2017 02:44