Intensywne opady śniegu dały się we znaki w znacznej części wybrzeża Morza Japońskiego w piątek, a meteorolodzy podkreślają, że po ich ustąpieniu na archipelag spłynie mroźna masa powietrza znad wschodniej Syberii. Śnieżyce wywołały olbrzymie problemy w transporcie oraz spowodowały przerwy w dostawie prądu elektrycznego – informuje ENEX.

W Kurayoshi, w prefekturze Tottori , około 1300 gospodarstw domowych zostało bez prądu po tym, jak uginające się pod ciężarem śniegu drzewa spadły na linie – poinformowało w oświadczeniu Chugoku Electric Power Co. Śnieżyce skłoniły również West Japan Railway Co. (JR West) do zawieszenia usług kolejowych w prefekturach: Tottori, Okayama oraz Hiroszima. Poważne opóźnienia liczą również połączenia dalekobieżne; niektóre linie utknęły na stacjach z pasażerami w środku.

Intensywne opady zamknęły odcinki dróg ekspresowych Yonago i Hamada w zachodniej Japonii.

Jak informuje publiczny telewizyjny nadawca NHC do piątku w niektórych regionach Hiroszimy oraz prefekturach Shimane i Tottori w ciągu doby spadło 40 cm białego puchu. Między piątkiem a sobotą pokrywa śnieżna zwiększyła się o metr w regionie Chūgoku, 80 cm w Kinki, 60 cm Hokuriku, 50 cm w Tokai, 40 cm w Tohoku, 30 cm w Sikoku i 20 cm w Kanto-Koshin oraz północnych regionach Kiusiu.

Japońska Agencja Meteorologiczna poinformowała, że śnieżyce w wielu regionach Japonii utrzymają się do niedzieli i rozszerzą do pacyficznego wybrzeża.

11.02.2017 02:31