To już koniec zimy w Polsce. W przyszłym tygodniu zgodnie z prognozami czeka nas spektakularny wzrost temperatury, słupki rtęci podskoczą nawet do 12 stopni powyżej zera!
Poniedziałek, 30. stycznia
W poniedziałek od zachodu zaczniemy powoli dostawać się pod wpływ płytkiego niżu znad Niemiec, który na krańcach zachodnich pod koniec dnia przyniesie opady śniegu lub deszczu.
Generalnie w poniedziałek w większości Polski na niebie pojawi się więcej chmur, aczkolwiek na Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu, w regionach wschodnich i częściowo w centrum przeważać ma ładna pogoda, ze słońcem, za wyjątkiem rejonu Krakowa, gdzie może być mglisto. Temperatura maksymalna od -2/-1 stopnia na Podlasiu, 1-3 stopnie w głębi kraju do 4-6 stopni na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce oraz lokalnie w regionach podgórskich. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany.
Wtorek, 31. stycznia
Ostatni dzień stycznia przyniesie raczej pochmurną pogodę, z niewielkimi opadami śniegu i śniegu z deszczem na zachodzie, na Śląsku i częściowo, w zachodniej Małopolsce. Jednak na wschodzie dominować będzie wciąż bardzo ładna pogoda, ze słońcem. Słupki rtęci wskażą od 0-1 stopnia na wschodzie oraz w centrum do 2-4 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
Środa, 1. lutego
Poranek tradycyjnie przywita nas z mrozem, największym na wschodzie, gdzie ma być nawet 6-8 stopni poniżej zera. Jednak w ciągu dnia temperatura bardzo szybko wzrośnie, bo słońca mamy mieć całkiem sporo. W tzw. najcieplejszym momencie dnia będzie od 0 stopni na północnym wschodzie, 2-4 stopni w większości kraju do 5 stopni na południowym zachodzie. Największego zachmurzenia spodziewamy się od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk oraz lokalnie na południu. Poza tym sporo rozpogodzeń. Wiatr bardzo słaby, z południa.
Czwartek, 2. lutego
W czwartek powinno być pogodnie i bez opadów. Poranek z kilkustopniowym mrozem, a w ciągu dnia od 2-3 stopni na północnym wschodzie, 4-5 stopni na Pomorzu, w Wielkopolsce, w centrum, Podkarpaciu i w Małopolsce do 6-8 stopni w rejonach podgórskich. W tym ostatnim regionie zacznie wiać halny, na pozostałym obszarze powieje umiarkowanie, z południa.
Piątek, 3. lutego
W piątek wciąż sporo pogodnego nieba i jeszcze cieplej – od 3-4 stopni na Podlasiu, 5-6 stopni na północnym zachodzie oraz w centrum do 7-9 stopni od Śląska po Małopolskę i Podkarpacie. Wiatr umiarkowany, w rejonach podgórskich wciąż halny, z południa.
Weekend, 4-5 lutego
Koniec tygodnia wciąż zapowiada się całkiem nie najgorzej, aczkolwiek chmur ma być już nieco więcej. Temperatury iście wiosenne – od 5-6 stopni na północnym wschodzie, 7-9 stopni w głębi kraju do nawet 11-12 stopni na południu. Będzie sporo takich regionów, gdzie nawet poranki nie przyniosą przymrozków.
Zima zatem odpuszcza i w prognozach kompletnie nie widać jej powrotu.

29.01.2017 10:16