Obfite opady śniegu w dalszym ciągu atakują większość regionów Japonii. Z powodu złej pogody odwołano dziesiątki lotów – informuje RIA Novosti.

Od czwartku największe śnieżyce przetaczają się przez północne regiony oraz na zachodnim wybrzeżu kraju. W prefekturze Yamagata głębokość pokrywy śnieżnej sięga 2,5 metra, w Niigata – 1,6 metrów, a w Fukui – 95 centymetrów.

Z powodu złych warunków meteorologicznych odwołano 41 lotów krajowych na północnym wschodzie oraz 16 na południowym zachodzie i zachodzie Japonii.

NHC, narodowa telewizja, poinformowała w piątek o śmierci 61-letniej kobiety, którą znaleziono martwą pod stertą śniegu przed jej domem w prefekturze Yamagata na wyspie Honsiu. Zdjęcia przedstawiają także mieszkańców, którzy odgarniają śnieg ze swoich domów oraz usuwają zalegający śnieg na dachach domów.

Prognozy przewidują, że w trakcie weekendu w górzystych regionach w prefekturze Niigata spadnie około 100 centymetrów śniegu, w regionie Kanto na wyspie Honsiu, w tym Tokio – do 70 centymetrów, a w niektórych regionach Hokkaido – do 40 centymetrów. Obfite opady śniegu będą kontynuowane w niedzielę. Jednakże w Tokio z powodu dodatniej temperatury śnieg topi się zaraz po kontakcie z podłożem.

15.01.2017 02:35