Gubernator Alabamy poinformował o śmierci czterech osób, które zginęły w zawalonym budynku w regionie dotkniętym gwałtownymi burzami, połączonymi z gradem, silnym wiatrem i tornadami – donosi Reuters.

Gubernator Robert Bentley poinformował na Twitterze o czterech ofiarach śmiertelnych w Rehobeth, w południowo-wschodniej Alabamie, na obrzeżach miasta Dothan. Federalne Centrum Burz donosi na swojej stronie internetowej, że przez zawalony budynek mogło przejść tornado. Stacja telewizyjna WTVY podała w swoim raporcie – powołując się na lokalnych urzędników – że cztery osoby zginęły wewnątrz domu, na który zwaliły się upadające drzewa i linie energetyczne. Na miejscu tragedii pracują strażacy. Z kolei na Florydzie utonął mężczyzna, który został zabrany przez wody powodziowe, będąc wewnątrz pojazdu.

Wichury pozrywały w poniedziałek linie energetyczne w kilku stanach USA wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej; tornada prawdopodobnie nawiedziły Mississippi. Narodowy Serwis Pogodowy (NWS) wydał ostrzeżenie przed tornadami na obszarze rozciągającym się od Luizjany do Florydy, a w kilku stanach nie wyklucza się wystąpienia powodzi błyskawicznych.

„Na wymienionym obszarze mogą wystąpić wszystkie poważne ostrzeżenia, w tym niszczący wiatr i trąby powietrzne, szczególnie w południowo-wschodniej części Luizjany, środowym Missisipi, południowej Alabamie przez południową i zachodnią Florydę Zachodnią” – informuje NWS. Były doniesienia o tornadach, które odnotowano w trzech miejscach w stanie Mississippi.

„Nie było rozległych szkód” – powiedział Ray Coleman, rzecznik Agencji Zarządzania Kryzysowego Mississippi,który dodał, że prawie 20.000 klientów zostało pozbawionych prądu. burzy.

Silny wiatr pozrywał również linie energetyczne i drzewa w Teksasie, w tym w obszarze Houston, a także w Luizjanie – podaje NWSł. Grad spadł w kilku stanach, w tym Alabamie i Arkansas.
Ponad 11.000 klientów było bez prądu w poniedziałek wieczorem w Teksasie i Luizjanie z powodu burzy, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej zgłoszone.

Burze miały na transport lotniczy; 32 loty odwołano z Houston Bush Intercontinental Airport, jednego z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w kraju – informuje flightaware.com.

03.01.2017 08:19