Astronauta NASA Jeff Williams zmontował film video w ultrawysokiej rozdzielczości, będąc na misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Zdjęcia ujęte materiale filmowym są w stanie poprawić nasz ponury zimowy nastrój.

Mówiąc o filmie, Jeff Williams podkreśla, że spoglądanie na rodzimą planetę z kosmosu to niezapomniane przeżycie i dlatego ważne jest, aby udostępniać więcej takich materiałów – a zwłaszcza ludzi, którzy nie są w stanie na żywo podziwiać piękności Ziemi.

Ci, którzy mieli okazję spojrzeć na Błękitną Planetę z góry, przyznają, że zmienił się ich dotychczasowy pogląd na życie, wszechświat i wszystko inne, co nas otacza. Obejrzyj film Williamsa i dowiedz się, dlaczego.

Latem amerykański astronauta, będąc na 49. misji na ISS opublikował na „Twitterze” film wspaniałych zorzy polarnych tańczące na biegunach Ziemi. Z kosmosu spektakl okazał się jeszcze bardziej imponujące niż na powierzchni planety! Wcześniej, w czerwcu, Williams i rosyjski kosmonauta Oleg Skripochka z powodzeniem zbadali nowy nadmuchiwany moduł ISS.

02.01.2017 02:38