W miniony poniedziałek, 26. grudnia, wyjątkowo wysokie temperatury przyniosły nad kanadyjskie stany: Ontario i Quebec opady marznącego deszczu i lodu, zamieniając drogę w prawdziwe lodowisko. W związku z tym Kanadyjczycy musieli porzucić swoje środki transportu, ale znaleźli alternatywę – założyli łyżwy i śmiało poruszali się po oblodzonych ulicach.

Mieszkańcy Peterborough, Greater Toronto, Ottawie i Montrealu udostępnili zdjęcia na portalach społecznościowych, które zamiast pieszych czy samochodów poruszających się po drogach, przedstawiają… łyżwiarzy.

„Tak zamierzam udać się do pracy” – powiedział jeden z mężczyzn z miasta Peterborough. „Wokół wszystko oblodzone, chłopaki” – dodaje.

Jak wszyscy doskonale wiedzą, Kanada jest uznawana za miejsce narodzin hokeja i jak twierdzą sami mieszkańcy zmuszeni byli skorzystać z sytuacji i zaczęli robić to, co robią najlepiej. Więc Robert Irdlay i jego syn Michael postanowili spędzić wolny świąteczny dzień aktywnie, jeżdżąc po pokrywie lodowej o warstwie 10 milimetrów.

Jednak meteorolodzy przypominają, że obecne warunki pogodowe są bardzo niebezpieczne i mogą spowodować poważne obrażenia, jeśli nie będzie się ostrożnym.

30.12.2016 21:33