Gigantyczny przypominający obcy obiekt pokrywający wąsonogi został wyrzucony na plaże w Nowej Zelandii, a mieszkańcy nie ukrywają swojego zaskoczenia.

Melissa Doubleday jechała obok Plaży Muriwai w pobliżu Auckland, gdy napotkała na dziwną scenę około pięć kilometrów w dół od brzegu. „Jestem ciekawa, czy ktokolwiek wie, co to jest” – zapytała na Facebooku. „Jechałam ostatnio i to wyglądało jak…” – dodaje.

Niektórzy dziwny obiekt utożsamiają z kajakiem Maori, potwora z telewizyjnej serii Under the Mountain z 1980 roku, wrakiem, pracą plastyczną, karaibskim potworem, wielorybek Rastafarian lub obcą kapsuła czasu.

„W rzeczywistości był to najprawdopodobniej duży kawałek dryfującego drewna pokryty czymś, co wydaje się być pąklą rodzajem morskich skorupiaków. „To naprawdę był wyrzucony wieloryb, gdy do niego podeszłam, więc to było bardzo dziwne” – dodaje Doubleday.

Tajemniczy obiekt przypominał sceny na plażach dokonanych wskutek katastrofalnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 stopnia w skali Richtera, gdy dno morskie podniosło się o dwa metry i eksplodowało przez piasek. Po zanurzeniu, skały pokryte skorupiakami, ślimakami i wodorostami – zostały zepchnięte nad powierzchnię. W wyniku gwałtownego uniesienia wszelkie życie morskie, w tym homary czy uchowce, uległy wyrzuceniu na plaże.

13.12.2016 14:33